Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünal Aysal'dan 20 milyon oy açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, 20 milyon Galatasaraylı Ak Parti'ye oy verdi sözlerine açıklık getirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

Sevgili Galatasaraylılar,

Perşembe gecesi 32.Gün programında Mehmet Ali Birand’ın Sayın Başbakanımızın “Galatasaraylılara kırgın olduğu için  TT Arena’nın yollarını yaptırmayarak Galatasaraylı taraftarları cezalandırmak isteyebileceği” şeklindeki  mizahi sorusuna, bu yaklaşımın Başbakanımızın ciddi devlet adamı duruşuna  uymayacağını belirtmek ve  kamuoyunda bir yanlış algılamayı önlemek ve Galatasaray’ın toplumdaki gücü ve önemini vurgulamak için 20 milyon gibi abartılı bir rakkamı telaffuz ettim.

Sözlerim bazı basın organlarımızda manşet konusu oldu. 20 milyon hesabının matematiksel yanlışlığı üzerine  pek çok yazı yayınlandı. Köşe yazarlarımız konuyu derinlemesine incelemeye aldılar! Hatta okuduklarımdan sonra yazarlarımızın mantığından hareketle görüyorum ki alınan yüzde 50  oya orantılı olarak 25 milyon tarafrarın yarısı anlamına gelecek 12.500.000 demiş olsaydım  o durumda da beni ‘matematik dehası’ ilan edeceklerdi. Galatasaray camiası da, Türk kamuoyu da  bunun Galatasaraylıların toplumumuzda ki ağırlığını ifade etmek için kullanılan sözgelişi bir rakam olduğunu anlamışlardır.

Nükteli bir soruya cevap vermek için kullandığım nükteli Galatasaray uslübunun daha kolay anlaşılabilmesi için bundan sonra daha büyük bir itina göstereceğimden emin olabilirsiniz.

Saygılarımla

Ünal Aysal
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz