GeriFutbol Ünal Aysal'a Murat Özaydınlı'dan cevap
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  53
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünal Aysal'a Murat Özaydınlı'dan cevap

Ünal Aysal'a Murat Özaydınlı'dan cevap
refid:21558192 ilişkili resim dosyası

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın, CNBC-e kanalında katıldığı canlı yayında söylediği sözler ile ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü Eski Yöneticisi Murat Özaydınlı'dan sert tepki geldi.

İŞTE ÜNAL AYSAL’IN AÇIKLAMALARI

Ünal Aysal'ın canlı yayında açıklamalarına Fenerbahçe Eski Yöneticisi Murat Özaydınlı twitter'dan cevap verdi.

Başkan'ın, stad gelirlerinin Galatasaray Spor Kulübü Derneği'nde kaldığına ilişkin açıklamalarına değinen Özaydınlı; "UEFA kurallarına göre stat gelirleri nasıl dernekte kalıyor? TFF derhal el koymalı stat gelirleri ile ilgili" şeklinde konuştu.

İŞTE MURAT ÖZAYDINLI'NIN O SÖZLERİ

Hürriyet

Hürriyet

FENERBAHÇE KULÜBÜ'NDEN ÜNAL AYSAL'A YALANLAMA

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın kendileri hakkında, "Fenerbahçe'nin de geçen yıl bedelli sermaye artırımına gittiği" ifadeleri üzerine bir açıklama yaptı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklama şöyle;

"Bugün bir TV kanalında Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Ünal Aysal tarafından yapılan açıklamada;

"Fenerbahçe'nin de geçen yıl bedelli sermaye artırımına gittiği" şeklinde bir ifade yer almıştır.

SPK Seri VIII No: 54 Sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği, Haber ve Söylentilerin Doğrulanması başlıklı Madde 18 gereğince;

- Şirketimizin 2004 yılında gerçekleşen pay halka arzından bu yana sermayesinin aynı olduğunu (25.000.000 TL),
- geçen yıl bedelli sermaye artırımına gidildiği şeklindeki açıklamanın doğru olmadığını,
- Şirketimizin geçmişte bu yönde SPK'ya herhangi bir müracatının olmadığını ve bugün itibariyle mevcut plan ve programlarımızda da bedelli sermaye artışı yer almadığını yatırımcılarımızın bilgisine sunarız.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No: 54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz."

GALATASARAY KULÜBÜ'NDEN CEVAP

Galatasaray Kulübü, başkan Ünal Aysal'ın bir televizyon programında yer alan açıklamalarının Fenerbahçe Kulübü tarafından geçen yıl bedelli sermaye artırımına gidildiği şeklinde yorumlanmasıyla ilgili olarak, açıklama yayımladı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, “Bugün bir televizyon kanalında başkanımız Sayın Ünal Aysal tarafından yapılan açıklamada, Fenerbahçe'nin geçen yıl bedelli sermaye arttırımına gittiği şeklinde bir ifade yer aldığına dair bir iddia bulunmaktadır” denilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Söz konusu program kaydı tekrar izlendiğinde, Sayın Ünal Aysal'ın ifadelerinin Fenerbahçe Futbol A.Ş. tarafından 27.12.2011 tarihinde yapılan, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne ait muhtelif tesislerin, yıllık 16 milyon 853 bin 735 lira olan kullanım bedelinin, 2012 yılı ocak-haziran dönemi ile müteakip 20 yıl için (2032 Haziran sonuna kadar) yıllık yüzde 11 ile iskonto edilerek, Fenerbahçe Futbol A.Ş. hesap dönemindeki banka kredi maliyetinin daha yüksek olması durumunda fark tutarın Fenerbahçe Futbol A.Ş. tarafından, gelecek yıllarda ekspertiz tarafından tespit edilecek değerleme farklarının ise Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından ayrıca fatura edilmek üzere toplam 141 milyon 879 bin 506 liranın peşin olarak ödenmesine ilişkin KAP açıklamasını işaret ettiği ve hiçbir şekilde bedelli sermaye artışından bahsedilmediği açıkça görülmektedir.

Aynı KAP açıklamasında yer alan, 'Söz konusu ödeme için öncelikle Fenerbahçe Spor Kulübü'nden olan alacaklarımız mahsup edilecek olup, bakiye tutar için yaklaşık 47 milyon dolar kredi kullanılması planlanmaktadır' ifadesiyle, Sayın Ünal Aysal'ın da vurguladığı gibi devir bedelinin peşin ödenebileceği veya borç/alacaklarla mahsup konusu edilebileceği ortaya konmaktadır. Böylesine net beyanların çarptırılmasının, yanlış anlamadan kaynaklandığını ümit ediyoruz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle