« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünal Aysal Selçuk, Veysel ve Burak için açıklama yaptı

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, taraftarın protesto ettiği Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Veysel Sarı'ya sahip çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk maçında, Anderlecht karşısında istediği oyunu sahaya yansıtamayan Galatasaray'da taraftarlar Selçuk, Veysel ve Burak'a tepki göstermişler ve yuhalamışlardı. Sarı kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal ise yaptığı yazılı açıklama ile bu üç futbolcuya sahip çıktı.

İşte o açıklama;

"Anderlecht ile oynadığımız Şampiyonlar Ligi ilk maçında bazı futbolcularımıza yönelik kimi protestoları zamansız ve bizlere yakışmayan bir durum olarak değerlendiriyorum.

Sezonun henüz 4. resmi karşılaşmasında, yeni bir teknik yönetim ve takviyelerle yola çıkan Galatasaray takımına tribünlerimizin destek vermesi, hep birlikte başarıya ve hedeflerimize kitlenmemiz gerekirken, karşılaştığımız bu tatsız gelişmenin arızi olduğunu ve aylardır Galatasaray aleyhine medyada sürdürülmekte olan karalama kampanyasının da dolaylı bir sonucu olduğunu düşünüyorum.

Yakın zamanda kazandığımız zaferlere, kupalara asistleriyle, golleriyle ve en önemlisi terleriyle imzalarını atmış Selçuk ve Burak, ahlaklı sporcular olduğu gibi iyi de Galatasaraylılardır. Veysel aramıza yeni katılmasına rağmen sporcu ahlakı ve mücadele isteği ile Galatasaray ruhunu ortaya koymaktadır.

Sporcu kaybetmenin kolay, kazanmanın ise zor olduğunu hepimiz geçtiğimiz yıllardaki tecrübelerden gayet iyi biliyoruz. Futbolculara zor günlerinde, formsuz dönemlerinde destek olmak, onları teşvik ederek ve alkışlayarak bu dönemlerini hızla atlatmalarını sağlamak, Galatasaray tribünlerinin geçmişten beri çok güzel yaptığı, birçok kulüp tarafından örnek alınan ve gıptayla bahsettikleri bir yönüdür.

Önümüzdeki bu uzun yolda taraftarlarımızın takımımıza ve tüm oyuncularına destek vereceklerine inancım tamdır."Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler