Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünal Aysal’dan Melo gerçeği

Hürriyet’te yer alan 30 milyon Euro’luk paketin son teklif olarak geçerli olduğunu söyleyen Aysal “Kapımız şu an kendisine açık. Ama alternatif futbolcular için de çalışmalara başladık” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAY’a dönmesi konusu netlik kazanmayan Melo’nun, önceki gün Twitter’dan, “Başkan çocukça davrandı ve beni istemedi” sözleri nedeniyle bu transferi veto ettiği ileri sürülen başkan Ünal Aysal, gerçekleri Hürriyet’e açıkladı.

MELO İÇİN SİTE HACKLEDİLER

Ünal Aysal, sorularımızı yanıtlarken, yönetim kurulunda Melo ile ilgili sert ifadeler kullandığı iddiasını yalanlayıp söze girdi ve şöyle devam etti:
“Bakın, Melo ve hiçbir transfer yönetim kurulunda konuşulmuyor. Melo için rest çektiğime dair bir çok yerde yazılar gördüm. Söz konusu bile değil. İstemesem Melo için neden bu kadar ciddi tekliflere onay vereyim?”

Bizim de sınırlarımız var

FATİH Terim’in de Brezilyalı oyuncuyu çok istediğini anlatan Aysal, “Onu takıma kazandırmak için mücadele ediyoruz. Ancak bizim de sınırlarımız ve bütçemiz var. Melo’ya ve menajerlerine de neleri yapıp, neleri yapamayacağımızı açıkça bildirdik, anlattık.  Sonuçta Türkiye için çok ciddi rakamları önerdik” dedi.

Umarım gecikmeden kabul eder

AYSAL, Melo’da bundan sonra olabilecekleri de şöyle anlattı: “Son durum net olarak şu... Bunu herkes böyle bilsin. Melo 1-2 gün içinde yaptığımız teklifi kabul ederse her an İstanbul’a gelebilir. Olumlu yanıt vermesini ümit ediyoruz. Ancak bir taraftan da alternatifler için çalışmaya başladık. Biz başka bir futbolcu ile anlaştıktan sonra gelmek isterse onu  kabul edemeyiz. Kısa süre içerisinde dönerse Florya’nın kapısı Melo’ya açık” dedi.

İşte Galatasaray’ın Melo’ya son teklifi

· 40 maç oynarsa yıllık 4.4 milyon Euro’dan 5 yılda 22 milyon Euro.
· Menajerlerine ödenecek rakam: 1.2 milyon Euro
· Juventus Kulübü’ne bonservis bedeli: 7 milyon Euro
 TOPLAM: 30.2 milyon Euro

Asla Fener’de oynamam

FELIPE Melo Twitter hesabından “Galatasaray’la anlaşamasam bile asla Fenerbahçe’de oynamam” diye yazdı.

Transfer bitmez’

GALATASARAY İkinci Başkanı Ali Dürüst, Felipe Melo’ya hak ettiği bir teklifte bulunduklarını ifade ederek, “Artık bundan sonra karar onundur” dedi. Melo ile görüşmelerin sürdüğünü anlatan Dürüst, “Galatasaray’da transfer bitmez. Telaşımız yok, bir acelemiz yok”diye konuştu.

‘Başka teklifleri değerlendireceğiz’

3.2 milyon Euro imza parası nedeniyle krize neden olduğu belirtilen menajer Rodriquez Baster, Melo transferine açık kapı bıraktı.  Baster, “G.Saray ile 3 hafta önce ücretimizde indirim yapıp anlaşmıştık. Buna rağmen bizden ikinci indirim istendi. Bu dürüst değil, G.Saray süreci yönetemedi. Normal süreci kriz haline dönüştürdüler. Daha önce beklettiğimiz teklifler var, onları görüşeceğiz. Fakat bu, G.Saray defteri kapandı anlamına gelmiyor. Bize daha önce sunulan teklifler  tekrar verilirse oturup konuşuruz” dedi.

Diarra ve M’Bia olmadı

MELO için “bekle gör” taktiği uygulamaya başlayan Galatasaray, 30 milyon Euro’yu bulan teklifi kabul etmesini umduğu sambacının alternatiflerini masaya yatırmaya başladı. Melo’nun olmaması halinde transfer edileceği belirtilen Marsilyalı M’Bia’ya Fatih Terim’den onay çıkmadı. Terim’in, M’Bia için “Fazlasıyla defansif. Bizim istediğimiz nitelikte değil” dediği öğrenildi. Lassana Diarra’nın transferi ise daha ciddileşemeden yüksek maliyeti nedeniyle kapandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz