Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünal amca bastı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

G.Saray'ın 17 yaşındaki genç yıldızı Emre, dizinden sakatlandığı pozisyonu anlatırken, Trabzonsporlu Ünal'dan ‘amca’ diye söz etti

G.Saray-Trabzonspor maçının son 10 dakikası oynanıyordu. Her iki takım futbolcuları da olağanüstü bir çaba sarfediyordu. G.Saray yakaladığı avantajı kaçırmamak için, Trabzonsporbir gayretle kupaya ortak olmanın mücadelesini veriyordu.

Bu sıralarda genç Emre'den sesi tribünlere kadar gelen bir çığlık yükseldi. Bir anda yere yıkılan Emre, bir topaç gibi soğuk çimlerin üzerinde dönmeye başladı. Ünal'la girdiği ikili mücadelede fena bir taban darbesi almıştı dizine.

Ünal da böyle olmasını istememişti ama, olan olmuştu. Ve maçtan bir gün sonra Emre'yi Tekirdağ'daki genç milli takım kampında bulduk. Dizinde hala sancılar vardı. Ama yüzü gülüyor, kazanılan maçın sevincini sürüyordu. Galibiyet acılarını biraz da olsa dindirmişti.

Sorduk Emre'ye: ‘‘Nasıl oldu bu iş. Kim bastı dizine...’’ Emre, kendisine yöneltilen bu ani sorunun heyecanı ile ağzına gelen ilk kelimeyi söyledi: ‘‘Ünal amca bastı...’’ İşte çocuk yaştaki bir yıldız adayının çevresindeki meslektaşlarına bakış biçimi. O bir çocuk, etrafındakiler de amca...Bunları da Beğenebilirsiniz