« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ünal Amca

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Helal olsun size.. Bravo, alkış, aferin, hepsi birden.. Osman, Rada, Orhan, Abdullah yok. Kupa maçı moralleri bozmuş. Karşında, ikinci yarının en formda ekiplerinden Samsunspor.

Ama, sahada, ‘‘Muhteşem’’ bir Trabzonspor var. Metin, Okan, İskender, Hüseyin, Tolunay, Selahattin, Vugrinec, Hami.. Attığı süper gollerle Ogün. Bir de, sakatlanıp oyundan çıkana dek, ‘‘Ünal Amca.’’ Hani, bizim G.Saraylı Emre'nin, ‘‘Amca’’ dediği Ünal. Ben yıllardır Ünal'ı izliyor, başarılı futbolunu gözlemliyorum. Ne var ki, dünkü gibi komplesini hiç görmedim. Attığı paslar enfes, arkadaşlarını gole yönlendirişi, takımı çekip çevirmesi mükemmel. İzlerken zevk alıyorsunuz. Adeta içiniz eriyor. Ancak, onu maalesef Dardanel deplasmanında göremeyeceğiz. Çünkü, dün dördüncü sarı kartını aldı ve takımını o hayati maçta, ‘‘Ünal'sız’’ bıraktı. Bir uyarı da, hakem Murat Ilgaz'a: Maçın başında İmdat ve N'Gonge'ye sarı kart göstermedi, Ünal'a gelince elini cebine attı. Böylelikle, kendisini hedef gösterenler arzularına kavuşurken, çifte standart uygulayan Murat Ilgaz da buna ortak oldu. Dileğimiz, Ünal'ın başarılı futbolunu bundan sonra da sürdürmesi. İnşallah kendisine, ‘‘Dede’’ diye hitap edileceği günleri de görürüz!

Sözün özü şu: Trabzonspor, eksiklerine rağmen, dün gösterdiği inancı, hırsı, mücadeleyi, iyi futbolu ve takım ruhunu devam ettirirse, işin şekli değişir. Efsane takımın efsane futbolcusu Ali Kemal yönetimindeki bir takıma da, şampiyonluk herkesten fazla yakışır.Bunları da Beğenebilirsiniz