Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Unakıtan: Siyaset çamur at izi kalsın şeklini aldı

  A.A
  20.07.2007 - 15:05 | Son Güncelleme: 20.07.2007 - 15:05

  Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, “Siyaset çamur at izi kalsın şeklini aldı. Çalışan siyasetçiye de çelme takmaya çalışılıyor” dedi.

  Maliye Bakanı ve AK Parti Eskişehir milletvekili adayı Unakıtan, Emirdağlı İşadamları Derneği'nin Eskişehir'de bir otelde düzenlediği ve Belçika Federal Meclisi Milletvekili Cemal Çavdarlı'nın da hazır bulunduğu toplantıya katıldı.
  Afyonkarahisar'a bağlı Emirdağ ilçesinin Eskişehir'e ve Türkiye'ye sığmadığını belirten Unakıtan, Emirdağlıların Avrupada da kendisini kanıtladığını söyledi.

  Unakıtan, siyasetin, bulunduğun yere hizmet etmek anlamına geldiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

  “Bakan olduğumdan beri bunu göremiyorum. Siyaset, çamur at izi kalsın şeklini aldı. Çalışan siyasetçiye de çelme takmaya çalışılıyor. Ben istediğim bakanla istediğim zaman bağlantıya girerim. Onlar da benimle bağlantıya girer. Eskişehir'e yoldan, trene, okullardan, hastanelere, TOKİ'ye kadar iyi hizmetler getirdim. İyinin daha iyisi olacaktır. Futbol takımı tutar gibi parti tutulmaz. En iyi kim hizmet edecekse oy ona gitmelidir.

  Eskişehir'i dünyaya bağlayacağız ama önce Brüksel'e bağlayacağız. Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu pistini genişletiyoruz. Konu İmar Komisyonu'na geldi. Pistin boyunu 3 bin 153 metre yapacağız.”

  Unakıtan, siyasi parti liderlerinin AK Parti'yi yıpratmaya çalıştığını ifade ederek, türlü iftiraların atıldığını söyledi. “Devamlı 'Kemal Unakıtan'ın oğlu mısır aldı' deniliyor. Alsın tabii, gene alacak” diyen Unakıtan, şöyle konuştu:

  “Tavuk bakıyor adam yahu. 'Başbakan'ın oğlunun şu kadar uzunluğunda gemisi var' diyorlar. Türkiye'de ne gemiler var. Biz denizciliğin artmasını istiyoruz. Çünkü, burnumuzun dibindeki Yunanistan almış, işi götürüyor. Biz burada bakıp duruyoruz. Limanlarımızı özelleştirdik. Şimdi bakıyorum, Türkiye'nin bütün limanlarına 1-1.5 milyon konteyner geliyor. Singapur'un bir limanına 25 milyon konteyner geliyor. Singapur'un ihracatı 275 milyar dolar. Limanlarımızın özelleştirilmesiyle bize de milyonlarca konteyner gelecek.”

  Bakan Unakıtan, Emirdağ'a yapılan huzurevinin eksiklerinin giderilmesi için ihtiyaç duyulan 300 bin YTL kaynak sorununu gidereceğini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı