Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Unakıtan: Her yeri özelleştireceğim

  Fırat KESKİNKILIÇ- Ali Can ZERAY/EDİRNE, (DHA)
  13 Temmuz 2007 - 17:13Son Güncelleme : 13 Temmuz 2007 - 17:13

  MALİYE Bakanı Kemal Unakıtan Edirne'de yaptığı açıklamada, “Bizden önce Türkiye’de bütün işletmeler hortumlanmıştı. Biz geldikten sonra hortumcuların kökünü kestik. Hortumlanmanın sona ermesi için de bir çok kurumu özelleştirdik. Bundan sonra da benim bakanlığım süresince özelleştirilmemiş tek bir yer kalmayacak. Her yeri özelleştireceğim. Bunların içinde Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri dahil tüm otoyollar var” dedi.

  AKP Edirne Teşkilatının onuruna verdiği yemeğe katılmak için İstanbul'dan özel bir otomobille, eşi Ahsen Unakıtan ile birlikte memleketi Edirne’ye gelen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ı çok sayıda partili TEM yolu çıkışında karşıladı. Partililerle tek tek tokalaşan Bakan Unakıtan daha sonra eşi ile birlikte AKP’nin seçim otobüsüne binerek Cuma Namazını kılmak için Selimiye Camisine gitti. Burada kıldığı Cuma Namazının ardından onuruna verilen yemeğe katılmak için Selimiye Taş Ocaklarına giden Bakan Unakıtan ilk olarak partisini milletvekili adaylarını tanıttı.

  ESKİŞEHİR’DEN ADAYSIN DEDİLER BEN DE OLDUM

  22 Temmuz Genel seçimleri için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini Eskişehir’den aday gösterdiğini belirten Unakıtan, “Ben Edirneliyim. Ama sayın Başbakanımız beni Eskişehir’den aday gösterdi. Türkiye’mizin her yeri aynı. Eskişehir’den aday olduysam oraya da hizmetlerim olacak, Edirne’ye de tüm Türkiye’ye de” dedi.

  Sergen Yalçın’ın Eskişehirspor’a transfer edilmesi hakkında CHP’li Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin “Devletin parası ile Maliye Bakanı Sergen’i transfer etmiştir” açıklamasına, “Hiç kimse devletin parası ile bir takıma sporcu alamaz. Bu tamamen beni yıpratmak için yapılan bir komplodur” dedi.

  KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÖZELLEŞECEK

  AKP iktidarından önce Türkiye’deki bütün kurumların hortumlandığını belirten Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, “Ben Maliye Bakanı olduktan sonra bütün hortumcuların kökünü kestim ve bir çok yeri özelleştirdim. Özelleştirmeler sayesinde devletin parasını kimse hortumlayamadı ve bütçe kendine geldi. Bugün bu yatırımlar yapılıyorsa milletin parası hortumlanmadığı için yapılıyordur. 2002’den önceki durum böyleydi. Şimdi aynı adamlar MHP, ANAP, DP ve CHP ile DSP yani aynı tavanın balıkları, bunların ülkeye yapacak hizmetleri yok. Buraları özelleştirdiğim için de çok kızdılar” dedi.

  Her bir işletmenin bu memleketin üzerine yük olduğunu belirten Bakan Unakıtan, “Nereyi alırsan al hepsi zarar ediyorduk. Bunların milyonlar, milyarlar kazanması gerekirken hep zarar ettiler. Neden devlet işletiyor ve siyasilerin çiftliği haline gelmişti. Çok zarar ediyorduk. Bu zararları da sizlerden topladığım vergilerle ödüyorduk. Ben de ne yaptım. Bu yerleri sattım. Şimdi bu çiftliklerin hepsini özelleştiriyorum. Artık kimse buralardan yiyemeyecek. O yüzden bana çok kızıyorlar. Daha bana çok kızacaklar. Onların eline hiçbir şey bırakmayacağım. Hepsini özelleştireceğim. Bunların içinde Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleri dahil tüm otoyollar var” dedi.

  Daha sonra Edirne’de yerel bir televizyonun canlı yayınına katılan Bakan Unakıtan geldiği özel otomobil ile İstanbul’a hareket etti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı