Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Unakıtan: Çadır devleti değiliz

  Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR, (DHA)
  18.07.2007 - 18:02 | Son Güncelleme: 18.07.2007 - 18:02

  ESKİŞEHİR’de katıldığı şehit cenazesinde bir grup tarafından yuhalanarak protesto edilen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan seçim gezisi için gittiği Sivrihisar İlçesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, “Biz çadır devleti değil hukuk devletiyiz. Hukuk içerisinde mücadele ederken böyle üzüntülü ve yüreğimizi parçalayan durumlarla karşılaşıyoruz. Bunlar siyasi istismar yapılmamalı. Cami avlularında bağıralım, tezahürat yapalım, bu olmaz” dedi.

  Maliye Bakanı Kemal Unakıtan cenaze törenin ardından gittiği Sivrihisar İlçesi'nde ilk olarak Nasreddin Hoca Tesisleri’nde köy muhtarları ile biraraya geldi. Bakan Unakıtan daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada terörün ülkenin en büyük sorunu olduğunu söyledi. 1984 yılından bu yana terörle mücadele edildiğini kaydeden Unakıtan, “Bu millet bunun üstesinden gelecektir. Bütün hepimiz aynı düşüncedeyiz. Hükümet olarak, güvenlik güçleri olarak, devlet politikası olarak terörün üstesinden gelmek için uğraşıyoruz” diye konuştu.

  Terörle mücadeleye öncelik verdiklerini belirten bakan Unakıtan, bütün ülkeyi düşünmek zorunda olduklarını ifade ederek şunları kaydetti:
  “Biz bütün ülkeyi düşünmek zorundayız. Biz aynı birlik, aynı yürek olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu millet herşeyin üstesinden gelecektir. Biz tabi çadır devleti değiliz, hukuk devletiyiz. Hukuk içerisinde mücadele ederken böyle üzüntülü ve yüreğimizi parçalayan durumlarl da karşılaşıyoruz. Ama devletimizin, ülkemizin, milletimizin ve vatanımızın bölünmezliği sözkonusu. Gerekli herşeyi yaparız. Bu konuda bir gram taviz vermeyiz. Bunların hepsini zaman içerisinde inşallah geçecektir. Ama böyle üzüntüler de oluyor, bu evladımız hepimizin evladı. Bunlar kimsenin birtakım siyasi istismar konusu yapmaması gerekir. Bu, hepimizin müşterek olarak birleştiği konudur. Buradan aman nema alalım, cami avlularında bağıralım, tezahürat yapalım bu olmaz. Bu çirkin şeyler. Bunlar bizi rahatsız ediyor. Bizim birlik, beraberlik içerisinde olup bu bölücülerin tepesine balyoz gibi inmemiz lazım.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı