« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Umutlarımız vardı ama..."

Güreş Federasyonu Başkanı Bekir Çeker, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na umutlu geldiklerini belirterek, “Hesaplarımız altın madalya üzerineydi. Ancak bir tane madalyayla yetindik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Londra Olimpiyatları'nda güreşte alınan sonuçları AA'ya değerlendiren Bekir Çeker, kendilerine düşen görevi sonuna kadar yaptıklarını söyledi.
Londra'ya dünya ikincisi grekoromen milli takımıyla geldiklerini belirten Çeker, “Umutlarımız vardı, hesaplarımız altın madalya üzerineydi. Ancak bir tane madalyayla yetindik. Kuralar da güzeldi. Ancak ne olduysa başarılı olamadılar. Tabi ki bir sıkıntı, problem var. Ama nerede olduğunu çözemedik” diye konuştu.
Güreşte üst düzey ülkelerin de olimpiyatlarda fazla başarılı olamadığını savunan Çeker, “Rusya Serbest Milli Takımı'nda en az 4 altın madalya bekliyorlardı, 1 madalyada kaldılar. İran, Azerbaycan gibi bazı ülkeler atağa kalktı. Benim gördüğüm kadarıyla bizde şöyle bir eksiklik var, çok çalışmaktan ziyade bilimsel çalışma yapmak zorundasınız. Bilimselliğe inanmak zorundasınız” ifadelerini kullandı.

RIZA KAYAALP'TEN BRONZ MADALYA - Foto Galeri

“Olimpiyatlara 1 yılda hazırlandık”

Çeker, olağanüstü genel kurulla göreve geldiklerini ve olimpiyatlara 1 yılda hazırlandıklarını belirterek, “Muhalif seslerin yükselebilmesi için o noktada bir şeylerin olması lazım. Görev süremizde Avrupa ve dünya şampiyonasında, olimpiyat elemelerinde başarılıydık. Olimpiyatlarda başarılı değiliz. Değerlendirmeler olacaktır, ancak federasyonla ilgili biz üzerimize düşeni yaptık” dedi.

Federasyonun genel kurulunda yeniden aday olup olmayacağıyla ilgili soru üzerine Çeker, şunları kaydetti:
“Adaylık konusu için erken. Türkiye'ye döndükten sonra büyüklerimiz ne derse o doğrultuda hareket edeceğiz. Biz olimpiyatlara gelmeden önce adaylığını açıklayan arkadaşlarımız oldu. Bunun takdirini de milletimize bırakıyorum. Bu açıklamaları olimpiyat sonrası yapsalar çok doğal karşılardım. Her şeyin hayırlısı.”


Bunları da Beğenebilirsiniz