Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Umutlar yeşerdi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kayseri ve Sarıyer galibiyetleri Çanakkale temsilcisine hayat verdi

Dardanelspor ilk beşe girme hesapları yaparken, Play-Off'tan 1.Lig'e direkt yükselen ikinci takım olma şansı yakaladı. Son 180 dakikada beş takımdan biri daha mutlu sona ulaşacak.

İKİ BASAMAK ÇIKTI Play-Off'tan 1.Lig'e direkt çıkan ilk takım Yimpaş Yozgatspor olurken; Jet-Pa (27 puan), Ç.Rize (26 puan), Dardanel (25 puan), K.Konya (24 puan) ve Diyarbakır (23 puan) ikinci bileti kapmak için son 180 dakikada müthiş bir mücadale sergileyecek. Sarıyer'i yenerek dördüncü sıraya tırmanan Dardanelspor, kalan maçlarını İzmirspor ve K.Kombassan'la (D) oynayacak.

KALAN MAÇLAR Jet-Pa'nın Sarıyer, İzmirspor (D), Ç.Rize'nin K.Endüstri (D), Y.Yozgat, K.Konya'nın Y.Yozgat (D), Dardanel, Diyarbakır'ın ise Kayseri, Sarıyer (D) maçları kaldı. İlk beş hesapları yaparken, rakiplerin puan kaybetmesi sonucu 1.Lig'e direkt çıkma şansı doğduğunu belirten Fuat Yaman, ‘‘İki maçımızı da kazanıp, diğer karşılaşmaların sonucunu bekleyeceğiz’’ dedi.

ÖDÜL VE CEZA Kayserispor ve Sarıyer'e yedi gol atıp, 6 puan alan futbolcular, paket prim sistemine göre 1'er milyar ödül kazandı. Kart cezalı Serkan Kılıç'ın yerine ilk kez 11'de görev yapan Seyfullah göz doldurdu. Menajer Nahit Güzel, Sarıyer maçında oyundan atılan Gürçay'a yönetmelikler çerçevesinde ceza verileceğini, hakemin kırmızı kart göstermekte haklı olduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz