GeriSpor Umutlar arttı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Umutlar arttı

Orhan KAYNAR

Trabzonspor, Avrupa kampında üçüncü hazırlık maçını yaptı. Üstelik hazırlık maçı yaptığı takım, Çek Cumhuriyeti'nin kupa şampiyonu ve ligi 6.sırada bitiren bir ekipti. Hani diyorlar ya, ‘‘Ağzı olan konuşuyor’’... Buna, ‘‘Kalemi olan yazıyor da’’ da şeklinde bir ifade kullansak sanırım yanlış yapmamış oluruz. Neden mi?

Öncelikle Trabzonspor, kondisyon açısından mükemmel bir düzeyde. Selahattin'in gücü zaten belli. Ama Gordon, O'nu öyle bir duruma getirdi ki, sanırsınız ki hipodromda yarış yapan o tayların gücünde bir oyuncu. İki gol attı, bir çok arkadaşını pozisyona soktu.

Bordo mavili takımda, kaleci Metin'den tutun, ileri ucuna kadar herkes görevini yapıyor. Hem çok koşuyorlar, hem de öyle pres koyuyorlar ki, rakiplerini bunaltıyorlar. Ama Sezar'ın hakkını Sezar'a vermek lazım. Trabzonspor'da bir beyin var... O da Abdullah... Yıllarca savunmanın sol kanadında kullanılan bu oyuncu şu an orta sahanın göbeğinde beyin görevi yapıyor. Her akında imzası var. Gerçekten sonuç olarak da, görüntü olarak da muhteşem bir Trabzonspor izliyoruz. Üstelik bu takıma, henüz daha transferi düşünülen oyuncular dahil edilmemiş. Kısacası Trabzonspor doğru yolda ve yeni transferleriyle pek çok takımın canını yakacak bir konumda. Bunu abartmıyorum... Sadece gözlemlerimi yazıyorum.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle