« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Umut'a övgü, Engin'e mesaj

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, TFF Süper Kupa maçı sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Fatih Terim, 3-2 kazandıkları Fenerbahçe maçı ve Süper Kupa'yla ilgili olarak, "Rakibimizi tebrik ediyorum. Avrupa kupalarında kendilerine başarılar diliyorum. Erzurum'a çok teşekkür ediyoruz. Kırmızı kartıyla, golleriyle güzel bir maç oldu. Adeta lig maçı gibiydi. En büyük tebrik de oyuncularıma. Engin'in hatasına rağmen ciddi davrandılar. 10 kişi kaldılar, ama yılmadılar. Sezona Süper Kupa ile başlamak anlamlı. Sayın başkanımızı buradan sevindirdiğimiz için mutluyum. Yönetimimize de hayırlı olsun. Herkes için önemli moral oldu. Programımızda sürdürülebilir bir başarı var. Bu kupa, o manada oldukça anlamlı" diye konuştu.

"ALEX KONUSU KASITLI GÜNDEME GETİRİLİYOR"

Terim, iki gol ve yaptırdığı penaltıyla maça damgasını vuran Umut Bulut konusunda, "Umut, bir sene kaldığı Fransa'da futbolunu buralara çekmedi. Türkiye'de Umut'a çok emek veren insanlar var. Fransa, Umut'u değiştirmedi. Başarılı olduğu için Fransa'ya gitti. Yürekli, istiyor ve güçlü. İnşallah bu performanısını devam ettirir. Ben belki maçın adamı olarak düşünmüyorum, ama bugün çok iyi oynadı" dedi.

Tecrübeli çalıştırıcı, Baytar'ın kırmızı kart görmesiyle ilgili soruya, "Maçtan sonra hemen bir karar vermek yanlış olur. Olayı net göremedim. Yaptığı hareket doğru değil. Kimseyi bir kalemde silmeyiz. İnsanları kaybetmek kolaydır, ama kazanmak zordur. Sevapları daha çok olan bir oyuncu. Sabah daha sağlıklı bir karar veririz. Ceza hiç gecikmez. Ama bizm niyetimiz oyuncuları kazanmak yönünde" yanıtını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz