Ege Haberleri

  Umut yolunda yine facia; 17 ölü

  Yaşar ANTER- Nilüfer DEMİR/BODRUM (Muğla), (DHA)
  27.09.2015 - 15:42 | Son Güncelleme:

  EGE Denizi kaçakların umut yolculuğunda bir faciaya daha sahne oldu. Yalıkavak’tan, Yunanistan’ın Leros Adası’na gitmek için denize açılan Suriyeli kaçakların bulunduğu tekne alabora oldu, 17 kişi boğuldu, 20 kişi kurtuldu.

  Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi’nden bu sabah tekneyle denize açılan Suriyeli kaçakların bindiği tekne Yunanistan’ın Leros Adası’na giderken, Çavuş Adası açıklarında su almaya başladı. Aşırı yük nedeniyle alabora olan teknenin kamarasından çıkamayan aralarında 5 çocuk ve 5 kadının bulunduğu 17 kişi boğularak öldü. Teknenin üst bölümünde bulunan 20 kişi ise can yelekleri sayesinde, teknenin battığı yere yarım mil uzaklıktaki Çavuş Adası’na kadar yüzerek canlarını kurtardı kurtuldu.

  Olay duyulur duyulmaz Sahil Güvenlik ekipleri hemen kaza yerine giderek çalışma başlattı. Dalgıçlar tarafından alabora olan teknenin kamasından çıkarılan 17 kişinin cesedi, Turgutreis Limanı’na getirildi. Buradan cenaze araçlarına taşınan cesetler, Bodrum Devlet Hastanesi Morgu’na götürüldü.

  Umut yolunda yine facia; 17 ölü

  Faciadan kurtulan Suriyeli kaçaklar, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından çıktıkları Çavuş Adası’ndan alınarak, sağlık kontrolü için Bodrum Devlet Hastanesi’ne getirildi. Burada ölen yakınlarını teşhis eden kaçaklar, gözyaşlarına boğuldu ve bazıları fenalık geçirdi.

  Faciadan kurtulan kaçakların ifadeleri doğrultusunda bir kişi gözaltına alınarak, Sahil Güvenlik Komutanlığı Bodrum Bot Komutanlığı’na getirildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı