Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Umut turları

  Hürriyet Haber
  17.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 17.12.2000 - 00:01

  Sokak Çocukları Derneği Başkanı Rabia Özdayıoğlu, Umutevi'ni yasal statüye kavuşturmak için siyasi destek arayışına çıktı.

  ANTALYA Sokak Çocukları Derneği tarafından kurulan ve kimsesiz çocukları himayesinde birleştirmeye çalışan Umutevi, siyasilerden destek istiyor. Dernek Başkanı Rabia Özdayıoğlu, ‘‘İnsanların katkılarıyla bir sığınma evi açtık. Ancak yasal bir statümüz yok. Şu anda çocukları toplamamız kanunen suç’’ diye konuştu.

  YASAL STATÜ

  DYP Antalya İl Teşkilatı'na yaptıkları ziyarette siyasilerden yasal statü konusunda destek beklediklerini ifade eden Özdayıoğlu, ‘‘Toplumumuzun geleceği açısından son derece önemli kabul ettiğimiz faaliyetlerimize, siyasilerden destek bekliyoruz. Bu amaçla siyasi partilerin teşkilatlarına ziyarette bulunup destek istiyoruz’’ dedi.

  ANKARA'YA İLETECEĞİZ

  DYP Antalya Merkez İlçe Başkanı Elkas İlhan ise Sokak Çocukları Derneği'nin faaliyetlerini yakından takip ettiklerini belirterek, ‘‘Derneğin ve Umutevi'nin topluma vermiş olduğu hizmet ölçüsünde ilgi gösterilmesini istiyoruz. Bizden istediklerini mutlaka Ankara'ya ileteceğiz’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı