« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Umut: 'Tekke çok faydalı olur'

Trabzonspor'un golcü futbolcusu Umut Bulut, transferi gündemde olan Fatih Tekke'nin alınması halinde rekabetin artacağını belirterek, "Fatih ağabey gelirse bize artısı ve faydası olur" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor'un golcü futbolcusu Umut Bulut, transferi gündemde olan Fatih Tekke'nin alınması halinde rekabetin artacağını belirterek, "Fatih ağabey gelirse bize artısı ve faydası olur" dedi. Umut, kendilerine yönelik eleştirileri olumlu bulmadığını da ifade ederek, "Gökhan ve ben Trabzonspor'a yakışır forvetleriz" diye konuştu.

Trabzonspor'un golcü futbolcusu Umut Bulut, uzun süren sessizliğini bozdu. Önemli açıklamalarda bulunan Umut, kendisine yönelik eleştirileri yapıcı bulmadığını söyledi. Umut, sezona çok iyi başlamalarına rağmen bir istikrar yakalayamadıklarını belirterek, "Lige galibiyetle başladık. Devamını da iyi getirmeyi planlıyorduk ama işler istediğimiz gibi gitmedi. Özellikle Avrupa kupasında Toulouse'a elenince moralimiz bozuldu. Bu sezonun en önemli hedeflerinden biri Avrupa kupasıydı. Olmayınca üzüldük ve kötü bir dönem geçirdik. Ondan sonra da bir istikrar tutturamadık. Yani Avrupa kupasından elenmemiz şu anda bulunduğumuz konumun en önemli faktörlerinden biri" diye konuştu.

KALİTELİ TRANSFERLERİN YAPILMASI REKABETİ AZALTMIYOR

Umut, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yaptığı transferlerin ligin kalitesini artırdığını da vurgulayarak, "Kaliteli futbolcuların Türkiye'ye gelmesi kesinlikle rekabeti azaltmıyor tam aksine kaliteyi artıyor. İsimli futbolcuların Türkiye'ye gelmesi, Türk futbolunun geleceği için çok daha iyi. Bundan sonra da diğer kulüplerimizin böyle faydalı transferler yapması Türkiye için daha iyi olur. Ama bu tür futbolcular, kaliteli takımlar tarafından alındığında tabi ki diğer takımların bu takımlarla şampiyonluk yarışı verme ihtimali azalıyor. Türkiye'nin gerçekleri var. 4 büyük takımın gelirleriyle diğer Anadolu takımlarının gelirleri bir değil. Herkes kendi imkanları doğrultusunda transfer yapıyor ve herkesin hedefi farklı. 4 büyük takım şampiyonluğa oynarken, diğerleri UEFA kupasına katılma mücadelesi veriyor" dedi.

ARTIK TRABZONLU UMUT OLARAK ANILIYORUM

Trabzon'a çok alıştığını da söyleyen Umut, "Buradaki halkı ve şehri çok seviyorum. Bununla birlikte artık Trabzonlu Umut olarak anılıyorum. Bu çok mutluluk ve gurur verici bir olay. Burası tam bir futbol şehri. Bu şehirde futbol oynamanın ayrıcalığını yaşıyorum" şeklinde konuştu.

FATİH TEKKE'NİN KALİTESİNİ TARTIŞAMAYIZ

Fatih Tekke'nin Ocak ayında transfer edilme ihtimalini de değerlendiren Umut, şöyle konuştu: "Fatih ağabey, Trabzonspor'un tarihinde kendini çok iyi bir konuma getirmiş ve bu tarihte kendine yer edinmiş biri. Trabzonspor'da beraber oynamış olabilseydik, bu benim için de, Trabzonspor içinde hayırlı olacaktı. Ama nasip olmadı. Ben geldim o gitti. Fatih Tekke'nin kalitesini asla tartışamayız. Transfer edilmesinin bize faydası ve artısı olur. Takımdaki rekabette artar."

GÖKHAN VE BEN, TRABZONSPOR'A YAKIŞIR FORVETLERİZ

Kendisine ve Gökhan Ünal'a yönelik sert eleştirileri olumlu ve yapıcı bulmadığını da belirten Umut, "Gökhan Ünal kendisini ispatlamış ve, 'Gol kralı' olmuş bir futbolcu. Ben keza hemen her sene 14 -15 gol atıyorum. Türkiye liginde 15 gol atmak az değil. Geçen sene Gökhan'la beraber 30 gol attık ve takım üçüncü oldu. Bir önceki sezon ben tek başıma 14 gol attım, takım 4. oldu. Takım halinde iyi olduktan sonra bizim çok gol atıp atmamız önemli değil. Eleştirileri de açıkçası olumlu bulmuyorum. Gökhan'da, ben de Trabzonspor'a yakışır forvetleriz. Bundan sonra bende, o da elimizden geleni yapacağız. Bazen eve gittiğimde taraftarlar niye bana bağırıyor diye düşünüyorum. Her futbolcu da düşünüyordur. Bence taraftarların biraz daha bize yardımcı olması gerekir" ifadelerini kullandı.

GÖKHAN'LA OYNAYINCA DAHA FAYDALI OLUYORUM

Umut, Gökhan'la oynadığı zaman takıma daha faydalı olduğunu da ifade ederek, "Hocamızın sistemine kesinlikle saygı duyarım ve o nerede görev verirse orada oynarım. Ama forvette Gökhan'la oynadığım zaman daha faydalı olacağımı düşünüyorum. O zaman sahada daha iyi oluyorum. Benim çok önemli hedeflerim var ve bu hedeflerim doğrultusunda çalışıyorum. Hedefleri olan insanların mücadele yönünden artısı olduğunu düşünüyorum. Çok koşmam ve hırslı yapım Allah vergisi. O yüzden Allah'a şükürler olsun" dedi.

TRABZONSPOR'DA KİMSENİN PARASI KALMAZ

Bazı futbolcuların, "Paramızı almakta zaman zaman sorunlar yaşıyoruz?" şeklinde açıklama yapmasına anlam veremediğini de vurgulayan Umut, "Benim Trabzonspor'daki dördüncü dönemim. Burada hiç kimsenin parası kalmıyor. Kısa dönemlerde ödeme sıkıntısı olur ama bunlar her kulüpte var. Ben hiçbir futbolcu arkadaşımızın ödemeden yana sıkıntı yaratacağını sanmıyorum. Kişisel problemler olabilir ama burada para verilmemiş, geç kalmış sıkıntısı olmaz. Bunun konuşulması bile çok saçma" diye konuştu.

TRABZONSPOR'DA KALMAK İSTİYORUM

Sezon sonu sözleşmesinin sona ereceğini de belirten Umut, "Kesinlikle Trabzonspor'da kalmak istiyorum. İlk tercihim Trabzonspor. Zaten yönetim teklif yaptı ve görüşüyoruz. Bir aksilik olmazsa en kısa zamanda anlaşacağız" diye konuştu. Umut, en büyük hayalinin Avrupa'da futbol oynamak olduğunu da vurgulayarak, "Avrupa'ya gitmeyi ve orada oynamayı çok istiyorum. Bu benim en büyük hayalim. İnşallah şartlar uyar ve bu hayalim gerçekleşir" dedi.

BEŞİKTAŞ MAÇI KALAN HAFTALARDAKİ HEDEFLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ

Umut, hafta sonu oynayacakları Beşiktaş maçının çok farklı anlamlar içerdiğini de belirterek, "Trabzonspor'da hedef hep şampiyonluktur. Bu yüzden sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağız. Kadromuzun buna yeterli olduğunu düşünüyorum. Sezon sonuna kadar bu yarışın içerisinde olacağız. Bu anlamda Beşiktaş maçı bizim ligde kalan haftalarda nereye oynayacağımızın bir göstergesi olacak" diye konuştu. Umut, Türkiye'de stoper olarak en çok Servet'i, Dünya genelinde ise forvet olarak en çok Brezilyalı futbolcu Ronaldo'nun eski halini beğendiğini söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz