ÇANAKKALE HABERLERİ LAPSEKİ HABERLERİ

Umurbey Belediyesi'nin ‘Güvenli Motosiklet Eğitimi’ başladı

DHA
11.03.2018 - 16:53Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE’nin Lapseki ilçesinin Umurbey Beldesinde, belediye başkanlığının, çocukların gelecekte daha bilinçli birer sürücü olabilmeleri adına hayata geçirdiği, ‘Güvenli Motosiklet Eğitimi’ projesi bugün başladı.

Proje Koordinatörlüğünü Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan motosiklet eğitmeni Tayfun Akın’ın yürüttüğü ‘Güvenli Motosiklet Eğitimi’ projesinde, ilk eğitim Umurbey İlkokulu ile Umurbey Ortaokulu öğrencilerine verildi.

Eğitim öncesi basın mensuplarına projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Umurbey Belediye Başkanı AK Partili Sami Yavaş, “Son dönemde motosiklet kazalarında yaşanan artışı televizyonlarda, haber programlarında takip ediyoruz. Bizler gelecekte yaşanması muhtemel kazaları en aza indirgemek için çocuklarımızın bilinçli sürüş konusunda eğitilmelerine büyük önem veriyoruz. Umurbey Belediyesi olarak böylesine önemli bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Proje Koordinatörü Tayfun Akın ise, “Bilinçli birer sürücü olabilmenin yolu erken yaşta eğitimden geçiyor.  Bizler bu noktada geleceğin sürücüsü konumundaki çocuklarımıza can güvenliklerini korumaları noktasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. İlerleyen dönemlerde oluşabilecek kazaların birini bile Güvenli Motosiklet Eğitimi sayesinde önleyebilirsek ne mutlu bize” dedi.

Konuşmaların ardından eğitimin startı verilirken, motosiklet eğitmeni Tayfun Akın, öğrencilere güvenli motosiklet sürüşünün temel prensiplerini anlattı. Daha sonra tüm güvenlik önlemleri alınarak çalışır vaziyetteki motosikletlerin üzerinde öğrencilere uygulamalı eğitim verildi.

Güvenli Motosiklet Eğitimi projesinin Umurbey ayağı, öğrenciler ve ailelerine pilav ikram edilmesinin ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Lapseki haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Lapseki haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Umurbey Belediyesi'nin ‘Güvenli Motosiklet Eğitimi’ başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı