Ege Haberleri

EGE

  Umudumuz güçbirliği

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  17.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 16.08.2009 - 22:13

  Yeşil-beyazlı ekibin Beko Basketbol Ligi'ndeki performansı merak konusu olurken, Pınar Karşıyaka ve Aliağa'nın alacağı her galibiyetin işlerini kolaylaştıracağını söyleyen Kavasoğlu, ’’Türkiye Bornova'yı basketbolla tanıyacak’’ dedi.

  PINAR Karşıyaka ve Aliağa Petkim'den sonra İzmir'in Beko Basketbol Ligi'ndeki üçüncü temsilcisi olarak sporseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan Bornova Belediyespor, transfer döneminde yaşadığı sorunlara rağmen geleceğe umutla bakıyor. İki sezon içinde Bölgesel Lig'den 1. Lig'e yükselerek gerçek bir mucizeye imza atan yeşil-beyazlı ekibin ’’devler arenası’’nda neler yapabileceği tartışılırken, Antrenör Aclan Kavasoğlu yeni sezon öncesi son durumu ve hedeflerini DHA'ya anlattı.

  TRANSFERDE ZORLANDIK

  ’’Beko Basketbol Ligi'ne çıkmanın sevincini ve heyacanı kısa sürede atlattıktan sonra yeni bir ekip kurmak için kolları sıvadık. Ancak piyasanın en hareketli olduğu dönemde, imza aşamasına geldiğimiz İnanç ve Mehmet Yağmur'un transferlerinin gerçekleşmemesi bizi çok zorladı. Zaten yeni bir kulüp olduğumuz için zor oyuncu alabiliyorduk, o olay bizi iyice geriye götürdü. Yine de yapabileceklerimizin en iyisini yapmaya çalıştık.

  MESUT İLGİNÇ OYUNCU

  Geçen yılki ekipten Serdar, Umutcan, Can, Buğra, İhsan ve Umut Durmuş'u kadroda tuttuk. Bu oyuncular 2.Lig'de bizi zirveye taşıyan performanslarını daha yukarı çekip, 1. Lig'de de başarılı olabilecek isimler. Kepez Bld'den aldığımız Mesut Ademoğlu 2.07 boyunda enteresan bir oyuncu. Geçirdiği bir sakatlık kariyerinde düşüş yaşattı. Potaya hem yüzü, hem de sırtı dönük oynayabiliyor. Bizde beklenmedik bir çıkış yakalayabilir.

  KOLJEVİC PATLAMA YAPAR

  Yerli transferinde yaşadığımız sıkışıklık, doğal olarak yabancılara da yansıdı. Ancak adımlarımızı dikkatli attık. Karadağlı Ivan Koljevic (A) Takım seviyesine ilk çıktığında Avrupa'da geleceğin yıldızı olarak gösterilen, henüz 19 yaşındayken İspanya Ligi'ne transfer yapmış bir oyun kurucu. Kendisinden beklenen patlamayı yapamamış, ancak bizim için ideal bir oyuncu. İki numaralı pozisyonu da oynayabiliyor.

  SHİPP LİDER ÖZELLİKLİ

  ABD'li Josh Shipp, 8-9 oyuncu arasında seçtiğim bir isim. Kuvvetli, mücadeleci, kritik anlarda sorumluluk alabilecek bir oyuncu. UCLA gibi NCAA'in önemli okullarından birinde, takım kaptanlığı yapması hem kalitesini hem de liderliğini ortaya koyuyor. Önümüzdeki günlerde power forvet ve pivot pozisyonlarına birer takviye daha yaptıktan sonra transferi kapatacağız.

  İDARİ YAPI ÇOK ÖNEMLİ

  Bornova Bld olarak kısa sürede geldiğimiz noktada hedefimiz, alt gruptan kopmak olacak. Takımlar alt alta yazıldığında, en zayıf halkalardan biri olarak görünüyoruz. İyi çalışıp, iyi bir ekip haline gelerek bu görüntüyü, avantaja çevirebiliriz. Ayrıca idari yapı bu sezon Bornova için çok önemli. 2. Lig'den çıkarken basketbol kamuoyunda kazandığımız sempatiyi, idari anlamda doğru işleri sürdürüp, devam ettirmeliyiz.

  3 TAKIM BÜYÜK AVANTAJ

  İzmir'in ligdeki takım sayısının bizim gelişimizle üçe çıkması büyük avantaj. Pınar KSK ve Aliağa Petkim'in alacakları her galibiyet, bizim de işimize yarayacak. Bu mantıkta gidersek önemli bir güçbirliği yapmış olacağız. İzmir basketbolunun gelişimi konusunda Pınar KSK, kulüp geçmişiyle lokomotif durumda. Biz de onların izinden gidip, ciddi altyapı yatırımlarıyla Türk basketboluna katkı sağlar hale gelmek istiyoruz.

  MAÇLAR HALKAPINAR'DA

  Maçlarımızı Halkapınar Spor Salonu'nda oynayacağız. İşin doğrusu, büyük maçların dışında salonun büyük bölümü boş kalacağı için bu tablo bizim için önemli bir dezavantaj. Belli müsabakaları Ege Üniversitesi Spor Salonu'nda yapabilmek için Federasyon'a başvuruda bulunduk, cevap bekliyoruz. Eğer kabul edilirse, bazı önemli maçları, cuma günü orada oynayabiliriz. Böylelikle Ege Üniversitesi'yle önemli bir bağ kurmuş oluruz.

  KARŞIYAKA DOĞRU ÖRNEK

  Pınar Karşıyaka'nın basketbol sayesinde elde ettiği popülerlik, Bornova'ya örnek olabilir. İzmir'in özellikle gündüz saatlerinde önemli nüfusunu barındıran bu ilçe, Beko Basketbol Ligi'nde çizeceği grafikle tanınırlığını artırabilir. Yönetimimiz de bu bilinçle, idari ve ekonomik sorun yaşamamak adına adımlarını attı ve atıyor.’’

  YENİ sezon öncesi takviye çalışmalarını sürdüren Bornova Belediyespor'da ABD'li forvet Kedrick Brown'ın transferinin henüz netlik kazanmadığı bildirildi. Yeşil-beyazlı ekibin teklif yaptığı ve transferinde büyük ilerleme kaydettiği NBA patentli forvetin, imza atmasına ramak kala menajerleri nedeniyle bir sorun yaşadığı, yönetimin de bu nedenle beklemeye geçtiği ifade edildi. İzmir temsilcisi, sorunlar çözülmezse bir başka oyuncu için harekete geçecek. Pivot konusunda da çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı