Ege Haberleri

EGE

  Umuda yolculukla kandırılan 94 kaçak

  Cihan KAYA- Ercan KAYLI, (DHA)
  08.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Muğla Ortaca Mergenli Köyü’nde, önceki akşam saatlerinde, yabancılar görenler jandarmaya haber verip Aşı Koyu’na gitti.

  Yurda yasa dışı yollardan girmiş çok sayıda kaçak bulundu, bir kısmı köye getirildi. Jandarma gelince tarlalara, sokak aralarına saklanıp bazı evlere sığınan 53, Aşı Koyu’nda 10, ormanlık alanda dört kaçak yakalandı.
  35 Burma, 17 Irak, 6 İran, 5 Afganistan ve 4 Filistin uyruklu kaçaktan 8’inin kadın 15’inin de çocuk olduğu öğrenildi. Yapılan operasyonda ayrıca 3 Türk de insan kaçakçılığı suçlamasıyla gözaltına alındı.

  İki gündür aç ve susuz

  Gemiyle İtalya’ya götürülme vaadiyle getirilip buraya bırakılan kaçakların iki gün aç ve susuz kaldığı bildirildi. Jandarma Komutanlığı’na götürülen kaçaklar sağlık kontrolünden geçirildi. Yurda yasa dışı yollardan giren kaçak göçmenlerin sınır dışı işlemlerinin başlatıldığı bildirildi.

  Yol kontrolünde 18 kişi

  Dalaman girişinde denetim yapan trafik polisleri de çarşamba akşamı 41 PE 970 plakalı minibüsü durdurdu. Minibüste yapılan incelemede,
  yasadışı yollardan farklı zamanlarda ülkeye gelen 17’si Suriye biri de Lübnan uyruklu toplam 18 kişiyle, hepsini İtalya’ya Dalaman götüreceği öne sürülen iki Türk organizatör yakalandı.
  Ula’da jandarma ekipleri bir ihbar üzerine yasa dışı yollardan yurda girdikleri belirlenen 9 Myanmar uyruklu kaçağı Kızılağaç Köyü’ndeki ormanlık alanda yakaladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı