Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Umreye gidene acil pasaport

  Hürriyet Haber
  03 Temmuz 2012 - 10:53Son Güncelleme : 03 Temmuz 2012 - 10:53

  Emniyet Genel Müdürlüğü, basım ihalesinin iptal edilmesi nedeniyle yaşanan pasaport sıkıntısının 15 Temmuz’dan itibaren sona ereceğini açıkladı. Umre nedeniyle pasaport isteyenlere ise ertesi gün verildiği ifade edildi.

  Habertük Gazetesi'nden Bedirhan Özyiğit'in haberine göre, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

  “Vatandaşlarımız, müracaat ettikleri merkezlere aciliyetlerini bildirmeleri halinde ertesi gün pasaportları tanzim edilerek kendilerine gönderilmektedir. Umre için talep edilen pasaportlar da müracaatın ertesi günü tanzim edilerek sahiplerine postalanmaktadır. Hacca gidecek vatandaşlarımız ise, vize başvurularını 25 Ağustos 2012 tarihine kadar yapabileceklerdir. Pasaport Dairesi Başkanlığımız tarafından 15 Haziran 2012 tarihine kadar olan tüm pasaportlar tanzim edilmiş olup sahiplerine ulaştırılmaktadır.

  ‘20 GÜNÜ GEÇMEDİ’

  Ayrıca, bugüne kadar pasaport üretiminde yaşanan sıkıntıya rağmen pasaportların tanzim süresi 20 günü geçmemiştir. Temmuz ayının ikinci yarısında sürecin tamamen normale dönmesi beklenmektedir.

  Vatandaşımız, pasaportla ilgili her türlü bilgiye www.epasaport.gov.tr adresinden ulaşıp taleplerini Pasaport Dairesi Başkanlığımıza iletebilirler.”

  PASAPORT ALACAKLAR... DİKKAT!

  ACİL PASAPORT ALMANIN TEK YOLU

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı