Gündem Haberleri

  Ümraniye'deki rezidans cinayetinde müebbet hapis cezası verildi

  DHA
  09.07.2015 - 13:29 | Son Güncelleme:

  Ümraniye'de bir rezidansta oturan 35 yaşındaki Fatma Şerban'ı bıçak darbeleriyle öldürdükten sonra tatil yapmaya gittiği Çeşme'de yakalanan Köksal Ş.'nin ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın karar duruşması görüldü.

  "GÖZLE GÖRÜLMEYEN ŞAHISLARIN ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLÜYOR" SAVUNMASI

  Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Köksal Ş. (33) ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada söz alan sanık avukatı Ahmet Yılmaz müvekkili hakkında verilecek cezada indirim maddelerinin uygulanmasını talep ederek, "Sanık savunmasında gözle görülmeyen şahısların maktulü öldürdüğünü söylüyor ve ilk önce maktulün kendisine bıçakla saldırdığını belirtiyor" dedi. Duruşmada söz alan Fatma Şerban'ın avukatı kendisini "Ona cin musallat olmuş. Kendini doğramaya başladı" diyerek kendini savunan sanıkhakkında indirim maddeleri uygulanmadan ceza verilmesini istedi.

  Ümraniyedeki rezidans cinayetinde müebbet hapis cezası verildi

  "ALLAH RAHMET EYLESİN, BEN HİÇBİR ŞEY YAPMADIM"

  Duruşmada son sözü sorulan Köksal Ş. ise, "Ölen kişiye Allah rahmet eylesin. Yakınlarına başsağlığı dilerim. Ramazan ayındayız, şuanda da oruçluyum. O gün ben ona hiçbir şey yapmadım" dedi. Bunun üzerine mahkeme başkanı, "Ben öldürmedim mi diyorsun" diye sordu. Sanık Şahin, "Boynumdan muskayı alıp lavaboya attıktan sonra hiçbir şey hatırlamıyorum" diye konuştu.

  MÜEBBET HAPİS CEZASI

  Mahkeme heyeti, Köksal Ş.'nin "Tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme" suçundan önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Sanığın yargılama sürecindeki olumlu davranışlarını takdiri indirim sebebi olarak belirleyen mahkeme, Köksal Şahin'i müebbet hapse çarptırdı. Köksal Ş. ayrıca, "Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme" ve "Hırsızlık" suçlarından da toplamda 7 yıl 1 ay hapis cezasına mahkum edildi.

  İDDİANAMEDEN

  Ümraniye'de bir rezidansta oturan Fatma Şerban'ın cansız bedeni geçtiğimiz yıl Eylül ayında komşuları tarafından bulunmuştu. Polisin olayla ilgili yaptığı soruşturmada cinayeti Şerban ile bir süredir beraber olduğu öğrenilen Köksal Ş.'nin işlediği tespit edildi. Köksal Ş.'nin binaya giriş ve çıkışı sırasında güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri, cinayeti onun işlediğinin delili olarak dosyaya girdi. Fatma Şerban'ı bıçak darbeleriyle öldürdükten sonra tatil yapmaya gittiği Çeşme'de olayın ertesi günü yakalanıp İstanbul'a getirilen Köksal Şahin hakkında "Tasarlayarak ve canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ve "Nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme", "Hırsızlık" suçlarından da 8 buçuk yıldan 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

  Etiketler: rezidans cinayeti
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı