« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümraniye'de kuş gribi korkusu

Belediye yetkilileri, poşet içinde teslim aldıkları kuşları tahlil yapılması için götürürken, kulüp doktoru Yalçın Yavuzer, kuşların büyük olasılıkla soğuk hava veya açlıktan ölmüş olabileceklerini söyledi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Karlar eriyince

Beşiktaş’ın dünkü antrenmanında BJK Nevzat Demir Tesisleri’nin karla kaplı zemininin erimesinden sonra ortaya çıkan şok görüntüler kamp yönetimini tedirgin etti. Siyah beyazlı takımın antrenman yaptığı çim sahalarda biri büyük, biri ufak olmaza üzere iki ölü kuşun bulunması dikkat çekti. Bir anda herkesin aklına "Kuş gribi" olayı geldi.

İlia torbaladı

Genel menajer Mehmet Ekşi, antrenman sonrası kulüp doktoru Ayhan Optur ve Yalçın Yavuzer ile görüşerek ölü bulunan kuşların incelenmesi için araştırma yapılmasını istedi. Özel giysiler ile ölü kuşları bir torbaya koyan masör İlia kuşları poşetlere koyup, Ümraniye Belediyesi’nden gelen yetkililere tahlil yapılması için verdi.

Soğuk ve açlık

Kulüp doktoru Yalçın Yavuzer geçen yıl aşırı soğuk ve açlık sebebiyle tesis çevresindeki ormanda yaşayan kuşların donma tehlikesi geçirdiğini ve bu nedenle ölümlere rastlandığını ifade etti. Yavuzer, kuş gribinden dolayı çok hassas olduklarını ve antrenman malzemelerinden, kamp yemeklerine kadar çok titiz davrandıklarını söyledi.

Her şeyimiz hijyen

Genel menajer Mehmet Ekşi, aşırı kar yağışından sonra ortaya çıkan kuş ölümlerinden dolayı tesislerde önlem aldıklarını ifade ederek şunları söyledi: "Tesislerde tüm çalışmalarımız titizlikle yapılır. Mutfak malzemelerimizden, çamaşırlara kadar tüm eşyalar hijyen ortamda yıkanıyor. Kamp yemeklerini ise doktorlar kontrol ediyor."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz