« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümraniye itirafları

Serdal Adalı saat 08.00’de tesislere gitti durum değerlendirmesi yaptı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş’ın teknik patronu, şube sorumlusuna alınan kötü sonuçlar hakkında bilgi verdi, “Beşiktaş’a çalışmaya geldik. Mayıs ayında konuşacağım. Biraz sabır” dedi.

Derbide Ferrari kırmızı kart gördü, sanki takımın şalteri indirildi

BEŞİKTAŞ, UEFA Avrupa Ligi’nde D.Kiev, ligde de tarihi rakibi F.Bahçe karşısında alınan yenilgiler sonrası şoka girerken, şube sorumlusu Serdal Adalı’da dün saat 08.00’de Ümraniye’ye çıkarma yaptı. Kötü sonuçların hesabını sormak isteyen Adalı, önce Schuster sonra da futbolcularla bir görüşme yaptı. Siyah beyazlı kulübün yöneticisi, Alman teknik adama, “Takımda sıkıntı çektiğin bir sorun var mı? Rahatsız olduğun oyuncu bulunuyor mu? Beşiktaş’ta eksik olan ne? Avrupa’nın en iyi oyuncularına sahibiz. Neden böylesi kötü sonuçlar alıyoruz. Kimse ile konuşmadığın iddia ediliyor. Bir sorun mu var?” dedi. Bu soruların ardından Schuster içindekileri bir bir anlattı...

Vücudum parça parça oldu adeta

Kariyerimde böylesine kötü fotoğraf vermek ister miyim? Vücudum parça parça oldu adeta. Benim için konuşmuyor diye dedikodu çıkartıyorlar. Saat başı ne konuşayım. Ben futbol yaşamım boyunca sezon sonunda konuşurum. Beşiktaş’a çalışmaya geldik. Mayıs ayında konuşacağım. Biraz sabır.

Kupada emin adımlarla ilerliyoruz

Büyük bir hedef ve projeler belirledik. Bu nedenle Avrupa çapında oyuncuları kadromuza kattık. Türkiye’yi iki gün öncesine kadar UEFA Avrupa Kupası’nda temsil eden tek Türk takımdık. Elendik. Ancak Ziraat Türkiye Kupası’nda hedefimizde emin adımlarla ilerliyoruz.

Bireysel hatalar yüzünden yıkıldık

UEFA Kupası’nda yaptığımız 14 karşılaşmada ayakta alkışlandık. Rakiplerimiz ilk maçlarında elendi. Sakatlıklar ve cezalı oyunculara rağmen UEFA’da mücadele ettik. D.Kiev maçına kadar her şey planladığımız gibiydi. Ama bireysel hatalar yüzünden iki maçta da yenilmekten kurtulamadık.

Sanki birileri şalteri indirdi

Türkiye Kupası ve Süper Lig’de sezon sonuna kadar tüm maçlarda böylesi hatalar bir daha tekrarlanmayacak. Fenerbahçe karşılaşmasında 10 kişi kalana kadar kötü oynamadık. Ferrari’nin gördüğü o kırmızı kart, takımın motivasyonuna büyük etki yaptı. Sanki birileri şalteri indirdi.

Sağ ve soldaki arızayı gidermeliyiz

Yönetim ve taraftarlarımız merak etmesin Antalyaspor karşılaşması ile yeniden doğacağız. Ceza ve sakatlıklara yapacağımız bir şey olmadığı için eldeki kadroyu en iyi şekilde kullanıyoruz. Eksiklerimiz var. Özellikle sağ ve sol kanattaki arızayı gidermek esas görevimiz.

Sözün bittiği yerdeyiz

SERDAL Adalı, Schuster’den sonra futbolcularla da bir görüşme yaptı, “Beşiktaş’a yakışan yakışan futbol oynayın. Çöküş tablosu izlemek istemiyoruz. Toparlanın ve gerçek kimliğinizi ortaya koyun. Artık sözün bitiği yerdeyiz” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz