« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümraniye’de izinli Burdur’da asker

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BAŞKAN Yıldırım Demirören’in çabasıyla 7 yıl sonra Beşiktaş’a dönen Nihat Kahveci’nin siyah beyazlı takımın dünkü idmanına izinli olduğu için katılmadığı belirtildi. Ancak işin aslı sonradan anlaşıldı. Bu açıklamanın yapıldığı sırada milli futbolcu, vatani görevini yapacağı Burdur’daki 58. Piyade Er Alay Komutanlığı’na teslim oluyordu.

İspanya’nın Villarreal takımından Beşiktaş’a transfer olan ve önceki gün sağlık kontrolünden geçen Nihat Kahveci, 21 gün yapacağı döviz bedelli askerlik için menajeri Murat Kuş ile birlikte Burdur’daydı. Burdur 58. Piyade Er Alay Komutanlığı’na giden Kahveci, buradan askerlik şubesine gönderildi.

Kahveci, Burdur Askerlik Şubesi Başkanı Albay İhsan Şanlı’dan askerlikle ilgili evraklarını alarak, 58. Piyade Er Alay Komutanlığı’na teslim oldu.

Beşiktaş ile ilgili sorulara cevap vermeyen Nihat Kahveci, “Askerlik görevimi yapmak üzere birliğime teslim olmaya geldim. Çok mutlu ve gururluyum” dedi.

Nihat Kahveci’nin menajeri Murat Kuş ise “Nihat halen Villarreal’in futbolcusu. Askerlikten sonra ne olacağı belli olmaz. Oturulur, konuşulur” dedi.

Murat Kuş’un açıklamasının ardından yatan gerçek ortaya çıktı. Nihat’ın yurt dışında 3 yıllık oturma veya çalışma izni ile bulunma süresini doldurmasına rağmen, temmuz celbinde askerlik hizmetini yapabilmesi için halen yurt dışında çalışıyor gözükmesi gerektiği belirtildi. Villarreal’in futbolcusu olarak gözüken milli futbolcu 21 gün sonra yani 25 Temmuz’da askerlik görevini tamamlayacak ve Beşiktaş ile resmi sözleşmeyi imzalayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz