İSTANBUL HABERLERİ

Ümraniye Belediyesi'nden geri dönüşüm atağı

DHA
28.04.2017 - 16:59Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL,(DHA)- Geri dönüşüm atıkları konusunda, lisans sahibi işletmelerle çalışan Ümraniye Belediyesi, kendi atıklarını kendi toplamaya başladı.

Ümraniye Belediyesi ekipleri tarafından toplanan ambalaj atıkları, toplama-ayırma tesisine götürülüp, burada, ayırma bantlarında türlerine göre ayrıştırıldıktan sonra preslenip balyalanarak geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor.

Çalışmalar neticesinde çöp depolama sahalarına giden atıklar azaltılarak çevre kirliliğinin önüne geçiliyor, geri dönüşebilir atıklar ekonomiye kazandırılarak, toplama maliyetlerinin düşürülmesinin ardından hammadde tasarrufu sağlanmış oluyor.

Ümraniye Belediyesi, toplama çalışmalarında 15 kamyon, 2 adet seyyar damper kamyon ve 2 adet denetim aracı olmak üzere toplam 19 araç kullanıyor. Ayrıca ambalaj atıkları; kutu, kafes, kumbara ve konteynerlerde evsel atıklardan ayrıştırılarak kaynağında biriktirilip ayrı toplanıyor.Belediye ekipleri, sanayi bölgeleri, fabrikalar ve alışveriş merkezleri gibi ambalaj atıkları fazla bulunan bölgelerde ise kanca vinçli konteynerler ile toplama işlemini sağlıyor.

 (FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Ümraniye Belediyesi'nden geri dönüşüm atağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 16 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ümraniye Belediyesi'nden geri dönüşüm atağı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı