« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit ve Sabri'den PAF'a 50'şer YTL

Süper Lig şampiyonluğu için çok önemli bir avantaj yakalan Galatasaray, Gençlerbirliği Oftaşspor maçında kendilerine sadece beraberliğin yetmesine rağmen "şampiyonuz" kelimesini kullanmaktan ısrarla kaçınıyor.

Kadir ÇETİNÇALI / (DHA)
SON GÜNCELLEME

Maç sonunda yöneticisinden futbolcusuna kadar bütün sarı kırmızılılar matematiksel olarak garantilemeden şampiyon olduklarını söylemek istemezken, Oftaş maçında oluşabilecek motivasyon ve ciddiyet kaybını önlemek amacındaydılar.

UÇAKTA PÜRNEŞE

Sivasspor galibiyeti sonrasında Galatasaray kafilesi uzun süreli bir dönüş yolculuğu yapsa da, şampiyonluğa çok yaklaşmanın coşkusunu yaşadı. Sivas Havalimanı'nda 3 saate yakın uçakta bekletilen sarı kırmızılı futbolcular bu bekleyiş süresince ve yolculuk boyunca tezahürat ve şarkılarla İstanbul'a geldiler.

Başkan Adnan Polat'tan Sivas galibiyeti için ayrıca 50 bin dolar isteyen sarı kırmızılı futbolcular bu isteklerini şarkılarla dile getirdiler. Futbolcuların büyük başkan tezahuratlarına Adnan Polat, Sivas maçına özel olarak davet ettiği eski başkan Mehmet Cansun'un kolunu kaldırarak futbolcuları selamladı. Bunun üzerine sarı kırmızılı futbolcular Mehmet Cansun'a da tezahürat yaparak 50 bin dolarlık primi Cansun'dan istediler. Cansun ise bu konuda başkan Adnan Polat'a baskı yapacağını futbolculara belli etti ve coşku yolculuk boyunca sürdü.

Galatasaraylı futbolcular kendileriyle birlikte dönen PAF takımı oyuncularına prim sözü verdiler. Hatta Ümit Karan ve Sabri'nin PAF takımı oyuncularına ceplerinden 50'şer YTL dağıttıkları görüldü.

ARDA: "SİVAS MAÇI FENERBAHÇE MAÇINDAN STRESLİYDİ"

Sivasspor maçında 3 gol birden atarak maçın kahramanı olan Arda ise özellikle kendisinin ön plana çıkarılmaması gerektiği vurgulayıp, dönüş yolculuğunda şöyle konuştu: "Fenerbahçe maçından daha stresliydik. Bütün bir yılın emeği vardı. Birimizin yapacağı tek bir hata bütün bir yılı mahvedebilirdi. Bu yüzden hepimiz stresli başladık."

HAKAN ŞÜKÜR: "OFTAŞ KUPADA BİZE 3 ATMIŞTI. GÜCÜNÜ BİLİYORUZ VE ONA GÖRE HAZIRLANIYORUZ"

Galatasaray kaptanı Hakan Şükür, şampiyonluk için beraberliğin yeteceği Gençlerbirliği Oftaşspor maçını sezonun en zor maçı olarak gördüklerini vurguladı. Hakan Şükür, "Kupada Oftaş'tan 3 gol yemiştik. Ligde ilk yılları olmasına rağmen genç kadrolarıyla fazlasıyla başarılı oldular. Bize karşı da çok iyi oynayacaklarını biliyoruz. Bu yüzden en zor maçımızı oynayacağımız ciddiyetiyle bu maça hazırlanacağız. Beraberlik için değil, kazanmak için oynayacağız" diye konuştu.

Hakan Şükür, Galatasaray'ın başarısını ise şu sözlerle özetledi:

"Bir bütün olmamızın meyvelerini topluyoruz. Yönetimiyle, taraftarıyla, futbolcusu, teknik kadrosu ile ortak bir sinerji yakaladık ve bu ortamı son maçımızda taçlandırmak istiyoruz."

HAKAN ŞÜKÜR'DEN BİR REKOR DAHA : 8. ŞAMPİYONLUK

Galatasaray'a 1991-92 sezonunda transfer olan Hakan Şükür, erişilmez bir rekora daha ulaştı. Bugüne kadar hem lig tarihinin, hem Galatasaray tarihinin en fazla gol atan oyuncusu durumunda olan Hakan Şükür yine tekrarlanması çok zor bir rekora imza atmak üzere.

Galatasaray'ın Oftaş'a yenilmeyip, şampiyon olması durumunda Hakan Şükür, Galatasaray forması ile 8. şampiyonluğa ulaşacak. Hakan Şükür daha önce Bülent Korkmaz ile 7 kez paylaştığı rekora tek başına sahip olacak. Galatasaray'ın 2001 yılında Lucescu ile şampiyonlukta, İtalya'da futbol oynadığı için bulunmayan Hakan Şükür, Galatasaray'daki futbol yaşamında ortalama 2 yılda bir şampiyonluk görmüş oldu. Futbolu bırakıp bırakmaması tartışma konusu olan Hakan Şükür, Türkiye ölçülerinde çok zor bir onura erişmiş olacak. Bir futbolcunun ortalama futbol hayatının 14-16 yıl olduğu gözönüne alınırsa, bir daha başka bir futbolcunun Türkiye Süper Ligi'nde bu kadar çok şampiyonluk yaşaması mucize gibi gözüküyor.

Hakan Şükür ayrıca Sivasspor'a takımının 5. golünü atıp, galibiyeti perçinledi. Golcü futbolcu böylece ligdeki gol sayısını da 248'e çıkarmış oldu ve rekorunu daha da geliştirdi.

HALDUN ÜSTÜNEL: "FUTBOLCULARIMIZA METİN OKTAY RUHU GİRDİ"

Galatasaray'ın genç yöneticisi Haldun Üstünel de sarı kırmızılı ekibin şampiyonluğa çok yaklaşmasından ötürü son derece sevinçli. Üstünel, teknik direktörsüz kalan futbolcuların, Metin Oktay ruhu ile mücadele ettikleri belirterek, tarihlerinin en önemli şampiyonluklarından birini elde etmek üzere olduklarını vurguladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz