İZMİR HABERLERİ

Ümit Ülkü: ’Vergi Ülkeyi Kalkındırır’

IHA
24.02.2015 - 12:35Son Güncelleme :

KAMUOYUNDA SAĞLIKLI BİR VERGİ BİLİNCİNİN OLUŞTURULMASI, VERGİNİN TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNE BENİMSETİLMESİ VE VERGİYİ GÖNÜLLÜ OLARAK ÖDEME ALIŞKANLIĞININ ARTIRILMASI AMACINI TAŞIYAN VERGİ HAFTASIYLA İLGİLİ MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (MÜSİAD) İZMİR BAŞKANI ÜMİT ÜLKÜ AÇIKLAMA YAPTI.

IHA

Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacını taşıyan Vergi Haftasıyla ilgili Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü açıklama yaptı.
Vergilendirilmiş kazanç konusundan herkesin duyarlı olması gerektiğini söyleyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, “Vergi, yalnızca kamu giderlerini finanse eden bir kaynak değil, aynı zamanda ekonomik büyümeyi teşvik eden, istihdamı, sanayileşmeyi özendiren en büyük araçtır. Aynı ülkede aynı bayrak altında hayatlarını sürdüren insanlar ülkelerini ekonomik olarak ayakta tutmak için kazançları ölçüsünde vergi ödemekle yükümlüdür. Ödediğimiz vergiler, bizlere hizmet olarak dönecek, bizleri çağdaş uygarlık düzeyine çıkartacaktır. Toplumlar vergi bilincini sağlıklı şekilde oturttuğu takdirde devletlerin imkânları da artarak ülkenin yaşam kalitesini de yükseltecektir. Devletin vergi toplamasından daha doğal bir şey düşünülemez. Ancak insanlarda vergi bilincinin yerleştirilmesi bu çerçevede daha önemlidir. Vergilendirilmiş kazancın kutsal olduğu anlatmalıyız. Bu doğrultuda Vergi Haftası’nın vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ümit Ülkü: ’Vergi Ülkeyi Kalkındırır’ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 12 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ümit Ülkü: ’Vergi Ülkeyi Kalkındırır’ haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:33
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı