İZMİR HABERLERİ

Ümit Ülkü’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 15:50Son Güncelleme :

MÜSİAD İZMİR BAŞKANI ÜMİT ÜLKÜ, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 92. YIL DÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI

IHA

Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü, "Cumhuriyet Bayramımız, birlik ve beraberliğimize vesile olsun" dedi.
MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ülkü, mesajında şunları söyledi: "Ulusumuzun bölünmez bütünlüğünün ve bağımsızlığımızın güvencesi, büyük fedakarlıklarla kurulmuş olan cumhuriyetimizin 92’inci yılına ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 92. yılında ülkemiz dimdik ayakta durarak geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Bu bayram milli ve manevi değerlerimizin artmasını ve bütünleşmesini sağlayan bir bayramdır. 92 yıl önce yokluk ve imkansızlıklar içinde bile umutsuzluğa kapılmayan aziz milletimiz, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü Kurtuluş Savaşı’nı zaferle neticelendirmiştir ve bugün de bu mücadeleyi verecek kararlılıkta ve güçtedir. Cumhuriyet Bayramımız, birlik ve beraberliğimize vesile olsun.”
“KARDEŞ KAVGALARININ SON BULMASINI TEMENNİ EDERİM”
Ülkü, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetin ilanından sonra ülkemizde birçok sorun yaşanmasına rağmen ülkemiz dimdik ayakta kalmış ve ilerlemesine devam etmiştir. Bu vesile ile bizler de bunun bilincinde olarak ülkemizi nasıl daha ileriye taşıyabiliriz, atalarımızın bizlere bıraktığı kültürü yaşatarak ve yaşayarak nasıl muasır medeniyetler seviyesine getirebiliriz; bunu düşünmeli ve sürekli çalışma ve gelişme içerisinde olmalıyız. Bu anlamlı gün vesilesiyle ülkemizde ve komşularımızda kaygıyla izlediğimiz kardeş kavgalarının bir an önce son bulmasını temenni ederim. Büyüyen ve zenginleşen ülkemizin tarih içinde hak ettiği yeri bulması için değer üreten iş adamları adına, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi de rahmet ve şükranla anıyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Ümit Ülkü’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ümit Ülkü’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı