« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Sokullu başkanlığa aday

Türkiye Voleybol Federasyonu'nda (TVF) genel kurula sayılı günler kala, uluslararası voleybol hakemi Ümit Sokullu, başkanlığa adaylığını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İstanbul Dedeman Oteli'nde basın toplantısı düzenleyen Ümit Sokullu, 20 Kasım Perşembe, çoğunluk sağlanamaması halinde 21 Kasım Cuma günü yapılması planlanan TVF Genel Kurulu'nda federasyon başkanlığına aday olacağını bildirdi.

Türk voleybolunu hep beraber yönetebileceklerine ve kendisinin de bu görevi yapabileceğine inandığı için aday olduğunu anlatan Sokullu, “Demokratik, tüm yetkileri birlikte düşünen, planlayan ve uygulayan, sorunları birlikte değerlendiren bir federasyon yapısı oluşturmaya çalışacağız. Hiç kimseyi muhalefet olarak kabul etmeyen bir anlayış içindeyiz” dedi.

Seçimler için oldukça iddialı konuşan Ümit Sokullu, İstanbul kulüplerinin tamamının kendisiyle birlikte olacaklarını beyan ettiklerini belirterek, “10 Kasım tarihine kadar da listemi netleştirmeyi planlıyorum. Türkiye genelinde aritmetik olarak bir problem gözükmüyor. Ben seçimi kazandım. Bunu, kulüplerin beyanları üzerine söylüyorum” diye konuştu.

“DELEGELER ÜZERİNDE BASKI KURULMAYA ÇALIŞILIYOR”

Ümit Sokullu, TVF Genel Kurulu'nun beklenenden erken bir tarihe alındığını, bu durumun etik dışı olduğunu savunurken, bürokratlar yoluyla da delegeler üzerinde etki yaratılmaya çalışıldığını ileri sürdü.

Olimpiyat oyunlarının ardından 6 ay içinde seçimlerin yapılması gerektiğine dikkat çeken Ümit Sokullu, “Bizim ocak veya şubat ayında yapılmasını beklediğimiz seçimler bir anda öne alınarak 20 Kasıma getirildi. Bunu, etik olmayan, karşı tarafların gücünü bertaraf etmeyi planlayan ve hazırlıkları engellemeye çalışan bir tutum olarak görüyorum. Baskın şeklindeki bu seçim, voleybol camiasına haksızlıktır” ifadelerini kullandı.

Bazı insanların, çeşitli kulüplerin delege listelerini kendilerinin yaptığı şeklindeki beyanlarına şahit olduklarını söyleyen Sokullu, kulüplerin içişlerine müdahale olan bu tutumu çok çirkin bulduğunu da kaydederek, “Eğer benimle yarışacaklarsa, çıkıp yarışsınlar. Her şey etik süreç içinde devam etmeli. Devletin bürokratları yoluyla delegeler üzerinde etki yaratılmaya çalışılıyor. Bu işin içine parti, siyaset, devlet kurumları girerse hoş olmaz” şeklinde konuştu.

Ümit Sokullu ayrıca, voleybol hakemliğinin içinde bulunduğu duruma da değinerek, gelecekte sıkıntılı günlerin bu konuda kendilerini beklediğine inandığını vurguladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler