Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ümit, şehit olmasa Afganistan'a giderdi

  Ali ÖZKAYA / İZMİR, DHA
  09.11.2001 - 01:49 | Son Güncelleme:

  Bordo Bereliler ne zaman gündeme gelse, hep o hatırlanıyor. Ama Astsubay Ümit Başaran, Malatya'da düşen uçakta şehit oldu.

  Bordo Bereliler ne zaman gündeme gelse, gazetelerdeÜmit Başçavuş'un, fotoğrafı kullanıldı. Aslında Ümit Başaran, Malatya'da düşen uçakta 6 ay önce şehit olmuştu. Hürriyet yazarı Fatih Altaylı, bu durumun şehidimizin yakınlarının acısını tazelediğini belirten bir yazı yazdı.

  Ümit Başçavuş'un İzmir'de oturan babası emekli astsubay Turan Başaran, ‘‘Oğlum hayatta olsa, gönüllü olarak, Afganistan'a gönderilen birlikte yer alırdı. Oğlumu gazetelerde görünce üzülüyoruz. Diğer arkadaşlarının deşifre edilmemesi için bu fotoğrafın yayınlandığını düşünüyorum’’ dedi.

  Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görev yaparken, CASA CN235 tipi askeri uçağın, 16 Mayıs'ta Malatya'da düşmesiyle şehit olan Kıdemli Başçavuş Ümit Başaran'ın babası 67 yaşındaki Turan Başaran, oğlunun tam bir asker olduğunu söyledi. Turan Başaran, ‘‘Şemdin Sakık'ın Kuzey Irak'ta yakalanıp Türkiye'ye getildiği operasyona katıldığını bile şehit olduktan sonra arkadaşlarından öğrendim’’ dedi.
  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı