« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Şamiloğlu ve İbrahim Çolak'tan 3 madalya!

Slovenya’nın Ljubljana kentinde düzenlenen Jimnastik Dünya Kupası Şampiyonasında mücadele eden milli sporcularımız Ümit Şamiloğlu ve İbrahim Çolak Türkiye’ye 2 altın bir bronz olmak üzere toplamda 3 madalya kazandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Slovenya’nın Ljubljana kentinde düzenlenen şampiyona da Ümit Şamiloğlu barfiks aletinde 4. kez altın madalyayı ülkemize kazandırdı. İkinciliği Sloven Alen Dimic, üçüncülüğü ise Macar Davidvecsernyes ile Hırvat Tin Srbic paylaştı.

İbrahim çolak ise Ljubljana’da 2 madalya birden kazandı. Çolak halka aletinde 15.650 puanla altın madalyayı ülkemize kazandı. İkinciliği Ukraynalı Yevgen Yudenkov üçüncülüğü ise Levente Vagner aldı. Çolak paralel aletinde ise bronz madalyayı aldı.

Ümit Şamiloğlu ve İbrahim Çolaktan 3 madalya

JİMNASTİĞİN ZİRVESİ
Şamiloğlu ve Çolak’ın altın madalya aldığı Ljubljana kentinde düzenlenen Dünya jimnastik Kupası bu spor dalının zirvesi olarak kabul ediliyor. Bu önemli turnuvaya yalnızca Dünya Jimnastik Federasyonu (FİG) tarafından başarılı bulunan sporcular davet ediliyor.

Uzun süre sakatlıklarla boğuşan milli jimnastikçi Ümit Şamiloğlu, 2013 Akdeniz Oyunları ile geri dönüş yaptığı kariyerine, Yaşının ilerlemesine ve 4 yıllık araya rağmen Akdeniz Oyunları'nda Türkiye'ye barfiksteki ilk altın madalyasını kazandı. Ardından Avrupa şampiyonu olan 35 yaşındaki Şamiloğlu, Almanya’nın Cottbus, Katar’ın Dohuk kentlerindeki yapılan Dünya Kupası Şampiyonalarında altın madalya alarak kendi kategorisinde geçtiğimiz yıl dünya sıralamasının zirvesine çıkmıştı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler