« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Özat: Kredimiz tükendi, kazanmalıyız

Fenerbahçe Futbol Takımı Kaptanı Ümit Özat, hafta sonu Beşiktaş ile yapacakları derbi maçla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bizim açımızdan çok önemli bir maç. Çünkü ligin ikinci yarısında kredimizi tükettiğimizi düşünüyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ümit, Samandıra Tesisleri'ndeki antrenmandan sonra yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'nin ikinci yarıda Çaykur Rizespor beraberliği ve Ankaraspor mağlubiyetiyle yeteri kadar puan kaybettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:
“Derbiler her zaman farklıdır. Rakibin durumunun ne olduğu çok önemli değil. Beşiktaş ligde çok iyi sırada olmamasına rağmen derbi maç her zaman zordur. Bizim açımızdan çok önemli bir maç. Çünkü ligin ikinci yarısında kredimizi tükettiğimizi düşünüyorum. Yeni tribünün açılması ve seyircimizin de ilgisiyle istediğimiz 3 puanı almak için elimizden geleni yapacağız ve inşallah seyircimizle beraber sahadan mutlu ayrılan biz olacağız.”

'GALİBİYET SERİSİNİN BAŞLANGICI OLACAK'

Ümit, Beşiktaş maçının Fenerbahçe için bir galibiyet serisinin başlangıcı olacağını düşündüğünü kaydetti.
Bundan 2 ay önce söylediklerinin değerinin şimdi çok daha iyi anlaşıldığını anlatan Fenerbahçeli futbolcu, Galatasaray ile aralarında 6 puan fark varken şampiyonluğun garanti olduğu söylemlerini şiddetle reddettiğini hatırlatarak, şöyle devam etti: “Üç puanlı sistemde bu köprünün altında çok daha sular akacağını söylemiştim. Matematiksel olarak garantilemeden hiçbir rahatlığa girme gibi bir lüksümüzün olmayacağını defalarca dile getirdim. Galatasaray'ın bizi takip etmesi kadar doğal bir şey olamaz. Bizim puan kaybetmemizi bekleyecekler. Biz yeteri kadar puan kaybettik, Beşiktaş maçıyla tekrar bir çıkış ve seri yakalamanın başlangıcını yapacağımızı umut ediyorum.”

'PANİK YAŞAMAYIZ'

Ümit Özat, bir soruya verdiği yanıtta, Beşiktaş karşısında kaybedilecek puanın Fenerbahçe'ye panik yaşatmayacağını söyledi.
Fenerbahçe kaptanı şunları söyledi:
“Biz Fenerbahçeyiz. Dünyada puan kaybetmeyen takım yok. Ama biz yeteri kadar kaybettik. Daha tahammülümüz yok. İlk yarı nasıl bir seri yakaladıysak, Beşiktaş maçından itibaren yine bir seriyi başlatacağız. Buna da inancımız tam. Bizim açımızdan nasıl başladığımız değil, nasıl bitirdiğimiz önemli. Bu sezonu iki kupayla kapatmak çok önemli bunu da başarabilecek güce, kaliteye ve karaktere sahip teknik heyet ve futbolcu kadromuz var. Fenerbahçe bugüne kadar ne ilk defa puan kaybetti ne de kaybedecek. Beşiktaş maçı inşallah galibiyet serisinin başlangıcı olacak.”

Yeni tribünle birlikte statlarının 52 bin 500 kapasitenin tamamının dolacağına inandığını belirten Ümit Özat, ligin kalitesiyle ilgili olarak da "Ligin kalitesinin bu sezon üst düzey olduğuna inanıyorum" dedi.

Fenerbahçe'nin ligin ikinci yarısıyla birlikte performans düşüklüğü yaşadğı yorumlarıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Ümit, şunları kaydetti:
“6 puan öndeyken ligi bitmiş gibi gösteriyorlar. Ligin en dibindeki takımlar üsttekilerden puan aldığı zaman (bir düşüş mü yaşanıyor) deniliyor. İddia ediyorum bu sene Türkiye Ligi kalitesi çok yüksek bir düzeyde. 5. ve 6. ile son sıradaki takım arasında 6-7 puanın olduğu yerde daha çok puan kayıpları olur. Ama biz Fenerbahçeyiz, son iki senenin şampiyonu olarak da iyi bir kadromuz olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş maçıyla çıkışa geçeceğimizi buradan arkadaşlarım adına düşünüyorum ve söz veriyorum. Umarım her şey istediğimiz gibi olur.”
(SEL-ÇET-SS)

14:02 23/02/06
"

Bunları da Beğenebilirsiniz