GeriSpor Ümit Özat Köln'den ayrıldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ümit Özat Köln'den ayrıldı

Ümit Özat Köln'den ayrıldı
refid:13272695 ilişkili resim dosyası

Almanya Birinci Ligi (Bundesliga) ekiplerinden FC Köln'de yardımcı antrenör asistanlığı yapan Ümit Özat FC Köln ile yollarını ayırdı.

FC Köln resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Ümit Özat ile ailevi nedenlerden dolayı yolların ayrıldığı açıklandı.

Ayrılık kararının kolay alınmadığının belirtilen açıklamada, Ümit'in ağır hasta olan kayınpederi nedeniyle ailece Türkiye'ye dönmek zorunda oldukları ifade edildi.

Siteye açıklamada bulunan Özat, “Benim için çok zor bir durum. FC Köln'den ailevi nedenlerden dolayı ayrılmak zorunda kaldığım için çok üzgünüm. Köln benim için ikinci bir vatan oldu. Köln'ü ve insanlarını çok seviyorum. Köln'ü çok özleyeceğim. Ancak kayınpederimin rahatsızlığı nedeniyle Türkiye'ye dönmemiz gerekli. Umarım gelecekte FC ile belki tekrar yollarımız birleşir” dedi.

Ümit Özat FC Köln yönetiminden başkan Wolfgang Overath'a yöneticiler Friedrich Neukirch ve Jürgen Glowacz'a, teknik direktör Zvonimir Soldo'ya menajerler Michael Meier ve Claus Horstmann'a çok teşekkür ettiğini ve en kısa zamanda Köln'e tekrar gelerek şahsen veda etmek istediğini sözlerine ekledi.

Öte yandan Alman medyası Ümit Özat'ın Ankaragücü ile yardımcı antrenörlük konusunda anlaştığı ve FC Köln'ü terk etmesisinin asıl nedeninin bu olduğunu yazdı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle