« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Özat: Futbol oynamayı özledim

Almanya 1'inci Ligi (Bundesliga) ekiplerinden FC Köln´de forma giyen ve bir süre önce maç sırasında geçirdiği kalp krizi nedeniyle sahalardan uzak kalan Ümit Özat, futbol oynamayı çok özlediğini ve bunun için de doktorlardan izin beklediğini belirtti.

Temel ELCiVAN/KÖLN, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Almanya'nın Bild gazetesine özel röportaj veren Ümit Özat, 47 gündür süren tedavisi ile ilgili şunları söyledi:

"Hafta sonu Hannover'deki klinikte yeniden muayene olacağım. Muayenenin ardından doktorların, ya futbol oynayabileceğimi ya da az bir süre daha beklemem gerektiğini söyleyeceklerini bekliyorum."

Haberde, "Ümit Özat Türkiye'de "büyük kaptan" olarak biliniyor" yorumunu yapan Bild'in, "Günlerin nasıl geçiyor" sorusuna ise Ümit Özat şu yanıtı verdi:

"Her gün on iki saat uyumak zorunda olmamdan dolayı, günlerim biraz sıkıcı geçiyor. Sabahları 07.30'da ayakta oluyor ve eşimle çocukları okula götürüyoruz. Geri kalan zaman içinde hiç olmadığı kadar futbol maçı izledim. Neredeyse Alman 2.Ligi'nde oynayan tüm oyuncuları tanıma fırsatı buldum."

Futbol hayatını antrenör olarak sürdürmeyi isteyip istemediğiyle ilgili sorulan bir soruya ise Ümit, "Yarının ne olacağı belli olmaz. Doktorların 'yüzde yüz oynayabilirsin' demeleri halinde antrenörlük ileri bir tarihe kalır" yanıtını verdi.

Ümit Özat, "Futbol oynamanıza aileniz sıcak bakıyor mu" sorusunu ise, "Türkiye'deki ailem beni destekliyor. Geçirdiğim şok rahatsızlığın hemen ardından eşimin futbol oynamama izin vermeyeceği yönündeki yaklaşımı normaldi.Ama hafta sonu muayenenin ardından doktorların futbol oynayabilmeme yüzde yüz ışık yaklamaları halinde hem benim güvenim artacak, hem de ailem güven duyacaktır" şeklinde yanıt verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz