« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Özat fena bombaladı

Fenerbahçe'nin efsane kaptanı Ümit Özat, eski takımını ağır bir dille eleştirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bilica'nın Fenerbahçe'nin defasına yakışmayan bir oyuncu olduğunu söyleyen Özat, Daniel Güiza'nın Avrupa'ya giderse kaliteli bir takımda oynayacağını söyledi.

İşte Ümit Özat'ın Fenerbahçe hakkındaki yorumu: "Bilica’nın Fenerbahçe’nin stoperi olduğuna inanamıyorum. Aslında Fenerbahçe’nin Eskişehirspor’dan yediği ilk gol takımı en iyi anlatan resim. Rakip pasla başlıyor, oyuncular arkasını dönmüş pozisyon alacak. Orta, gol oluyor sonra oyucular pozisyonunu alıyor ama maalesef ‘Atı alan Üsküdar’ı geçmiş’. Topun olduğu yerde baskı yaparken Fener’in 5-6 oyuncusunu görmek mümkün değil. Gerçi Emre ve Gökhan Gönül’ün dışında baskıya giden oyuncu da yok, onlar da gidince arkalarına bir bakıyorsun ‘Nasrettin Hoca misali’ gelen yok.

Güiza ve Roberto Carlos kalacak mı, gidecek mi? Buna bir an önce karar verilmeli.Bilica ve Lugano’nun hangi maçı kartsız bitirecekleri belli değil ger müdahaleleri faullü ve dengesiz. Güiza’ya, Anelka’ya, Kezman’a kötü futbolcu demek futbola hakarettir. Peki hep bu oyuncular mı kötüydü de gitti? Bu takıma Drogba’yı da getirsen aynı sıkıntıları yaşar. İşte Kezman, Zenit’te oynuyor, insanlar beğenmeyebilir ama o Zenit UEFA şampiyonu. İşte Anelka nere oynutor? Chelsea’de, eminim Güiza’da giderse yine kaliteli bir Avrupa takımında forma giyer ve biz onu hayranlıkla izleriz. Bu arada eğer Güiza giderse, uzun bir forvet, iç orta saha oynayabilecek bir oyuncu ve Deivid’in bu takıma bir an önce kazandırılması lazım"…


Bunları da Beğenebilirsiniz