« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Özat bombaladı

Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat, yıllarca kaptanlığını yaptığı Fenerbahçe ve Türk futbolu hakkında gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Elazığspor Teknik Direktörü Ümit Özat, Lig Radyo'da Ajans Futbol’a olay yaratacak açıklamalar yaptı. Özat'ın açıklamaları şöyle:

"ANTRENÖRLÜKTE ÇOK MUTLUYUM"
Beni kendimi en mutlu hissettiğim yer antrenörlük. Daha sonra televizyona dönmeyeceğim diye birşey yok ama 60-65 yaşına kadar aktif olarak sahada olmak istiyorum. Elazığ'da futboldan başka bir şey düşünemiyorsun.

"FENERBAHÇE'DEN KÖLN'E GİTMEMİN NEDENİ..."
Ahmet Çakar, 13 yaşımdaki halime kadar elindeydim; beni en çok tanıyan isim bile dedi ki, 'Ümit PSV’ye gitsin arkasından su toplarım.' O dönem Katar, Kore, PSV gibi yerlerden teklifler varken Köln’ü seçtim çünkü akademi şansı da yanındaydı. 12 ay gibi süreçte dünya tarihinde bir Türk ilk defa kaptan olmayı başardı. Küpeli ve sarışın bir çocuk olsaydı daha farklı görünürdü ama ben aykırı adam olduğum için çok fazla sevilmedim. Ben bu zamana kadar hep zorluklarla mücadele ettim futbolculuğum zor geçti, son dönemleri çok başarılıydı. Antrenörlüğümün daha çok başındayım ama çok başarılı olacağım.

Ümit Özat bombaladı

"FENERBAHÇE'YE ERKEN GELSEM REAL MADRİD'DE OYNARDIM"
Fenerbahçe'den önceki kulüplerde yanlış yerde oynatılyordum. Hep ön liberoda oynatılmayıp, 22 yaşımda sağ veya sol bek oynatılsaydım kesin olarak söylüyorum çok rahat Real Madrid'de oynardım.

"DAUM DİĞERLERİNDEN ÇOK FARKLIYDI"
Bende çok emeği geçen kesinlikle Daum'dur. Hala onun bıraktığı ekmeği yiyorlar. Ondan sonra gelen hocalar bunun rahatlığını yaşadı. Devamlı çıtayı yüksek koyduğu için büyük başarılar yakaladı. Tabiki hatalarıda vardır artıları daha fazlaydı.

"HER SENE EN AZ 50 MAÇ OYNADIM"
Dikkat edin benim en önemli özelliğim her sene 50 maçtan aşağıda oynamadım. Antrenman varsa 1 saat önce gelirdim. Şimdi oyunculara bakıyorsunuz tamamen popülist yaşıyorlar.

Ümit Özat bombaladı

"O KADAR EMEK VERDİM, HEP BAŞKALARI ŞAMPİYON YAPTI!"
Ben Dinamo Kiev maçında gitmeyi kafaya koymuştum ama şampiyon olarak gitmek istiyordum. 1 sene şampiyon olduk, 'Pierre oldu' dediler. 1 sene oldu 'Alex' dediler. 1 sene olduk o yaptı dediler. Ben ayrıldıktan sonra bakıyorsunuz 1 şampiyonluk var demek ki böyle değilmiş...

"OYUNCUNUN KALİTESİ, YANINDAKİ KIZDAN BELLİ OLUYOR!"
Bizlerle çalışan hoca da şanslıydı. Şimdi saçı ile sakalı ile yanındaki kızla oyuncuların iyi veya kötü olduğu görülüyor. Ben dış ayak ile orta yapıyordum yeteneksiz dediler, ama bakın Atiba’ya... Tek ayağı var.

"FATİH TERİM'İN SEMİNERİ FACİAYDI"
Geçmişteki foto muhabiri şimdi yorumcu oluyorsa bu iş bitmiştir. Bunların yorumladığı futbol bu kadar. Ben oynamışım dünyanın en iyi stadında, diğer foto muhabirleri 2 maç izledi diye mi yorumcu olacak! Bu ülke 20 sene Fatih Terim ile Mustafa Denizli’nin etrafında döndü. Seminer faciaydı kimse bilmiyor ama 400 TL veremeyip seminere gidemeyenler vardı.


"FENERBAHÇE'Yİ ÇENGELKÖY KASABI BİLE ÇALIŞTIRSA ŞAMPİYON OLUR"
Aziz Yıldırım doğruları yaptı şimdilerde. Bir sürü kariyerli teknik adam geldi; ya birinci ya da ikinci oluyor. 3.5-4 milyon Euro vermenin anlamı ne? Bir antrenörün kalitesi ancak %30 etki eder. Bir aşçının elindeki malzeme kötüyse yemek güzel olur mu! Fenerbahçe’yi çengelköy kasabı çalıştırsa bile şampiyon olur.

"ATLETICO MADRID 10 YIL ŞAMPİYON OLAMAZ"
Mesela Atletico Madrid geçen sene şampiyon olmuş ama bir yere yazın 10 yıl içinde bir daha olamaz çünkü Barcelona veya Madrid bırakmaz. Gerçek olan futbolcu kalitesidir.

"BEN TRAVESTİ, EŞCİNSEL, KADIN, ERKEK DİYE AYIRMAM"
Kadın futboldan anlamaz. Önce benim yanımda çalışan isimler ne iş yaptığını incelesinler. Ben travesti, eşcinsel,erkek, kadın diye ayırmam ki. Ben cinsel tercihlerine bakmam, beyinlerine bakarım. 120 yıllık futbol tarihinde 5 tane kadın yer almamış, bu geri zekalılara ben bundan sonra mı anlatacağım?

Ümit Özat bombaladı ÜMİT ÖZAT'TAN TARİHİ GERİ VİTES

"HADİ BİR KADIN TEKNİK DİREKTÖR OLSUN DA GÖRELİM!"
Kadın, öğretmen olabilir, aşçı olabilir, psikolog olur deriz ama hadi yiyorsa teknik adam olarak takımın başına getirsin. Hadi gelsin bakalım 30 tane erkeğin başına göreyim ben! Bu ülkede ajitasyon yoluyla kadınlar üzerinden gelmeye çalışıyorlar. Kalbimin en ufak yerinde leke yok çünkü.

"BU ÜLKEDE TEŞVİK VAR AMA ŞİKE YOK"
Passoligin sorun olduğunu düşünmüyorum ve bahane olarak algılanıyor. Yeniden yargılama konusuna gelirsek bu Fenerbahçe üzerinden düşünülürse mesela bu ülkede yıllarda teşvik var. Kim diyorsa teşvik yok oda yalancıdır. Bu ülkede şike yapmaya geçersek bu biraz zor iş. Yapanda Allah ile kendi arasındadır. Dolayısıyla eğer şikede varsa buna güçlü her takım dahil olmuştur. Yoksada hiçbiri dahil olmamıştır önce herkes kendi kapısının önünü temizleyecek. Eğer şike varsa dört büyükleirn hepsi yapmıştır. Eğer yoksa yapmamıştır. Biz bu camiada herşeyin ne olduğunu biliyoruz. Şu tarihten öncekiler şike değil bu süreçten sonrakiler şikedir denir mi diye. Bu katile daha önce cinayet suç değil şimdi suç demek gibi birşey demektir. Böyle birşey anlaşılmaz.


Bunları da Beğenebilirsiniz