Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Özat bizi kışkırttı

Spor Toto Süper Lig'de Ankaragücü ile Manisaspor arasındaki maçta çıkan olayların tartışması devam ederken, sahaya giren Ankaragücü taraftarı İrşad Kahraman, yaşananların, Ankaragücü Teknik Direktörü Ümit Özat'ın taraftarı kışkırtması sonucunda meydana geldiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kahraman, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 gündür Ümit Özat'a kızgınlığı bulunduğunu belirterek, “Taraftar sürekli takımı yanına çağırıyor, ancak takım gitmek istese de tribünlere gidemiyor. Bunların hepsinin sebebi Ümit Özat'tır. Son olarak kupa maçı için Malatya'ya gittik. Takımı orada da tribüne çağırdık. Futbolcular tam yanımıza gelirken, Ümit Özat takımı çağırdı ve gelmelerini engelledi. Manisaspor maçında da aynısı oldu” diye konuştu.
Ümit Özat'ın Manisaspor maçı öncesinde tahrik edici bir gülümsemeyle sahanın kenarında yürüdüğünü ifade eden Kahraman, şöyle devam etti: “Ümit Özat, takım sahaya çıktıktan sonra yedek kulübesinin önünde bizi tahrik edecek şekilde gülerek dolaştı. Yediğimiz gol sonrasında da kulübeye girerek biz gol atana kadar çıkmadı. Attığımız gol sonrasında ise elindekini yere atarak ve küfür ederek tribünlere yöneldi. Bu sırada ben tribünde tek başıma oturuyordum. Küfürleri duyunca kendime hakim olamadım. Ben kendisini bilen ve üniversitede okuyan biriyim. Yaptığım hareket bana yakışmadı ama pişmanlık duymuyorum. Orada bana vurmak yerine sarılmayı denese veya oradan çekilse, konu zaten kendiliğinden kapanacak. Görüntüleri daha sonra tekrar tekrar izledim. Ümit Özat orada resmen nefret kusmuş. Taraftar ile Ümit Özat arasında yaşanan gerginliğin sebebi, Özat'ın taraftarla ilgili olarak yaptığı açıklamalardır. Bizi rant ve eyyamcılıkla suçluyor. Yaşananların asıl sebebi budur.”

Futbolcuların da kendisine vurduğu yönündeki söylemlere açıklık getiren Kahraman, “Hiçbir futbolcu orada bana vurmadı. Hepsi beni korumak adına oradaydı. Futbolcularla ilgili herhangi bir sıkıntım yok” dedi.

“AİLEMİ ÜZDÜĞÜM İÇİN PİŞMANIM”

İrşad Kahraman, maç sonrası gece eve gitmediğini ve teyzesinde kaldığını ifade ederek, yaşanan olaylar ailesini üzdüğü için pişmanlık duyduğunu söyledi.

Annesinin görüntüleri izlediğini ve daha sonra kendisiyle bir görüşme yaptığını kaydeden Kahraman, “Annem olayları gece televizyondan izlemiş. Haklı olduğumu, ancak bunu yapmanın bana düşmeyeceğini söyledi. Ben de kendisine, Ankaragücü'nü ne kadar sevdiğimi ve emek harcadığımı en iyi kendisinin bildiğini ifade ettim. Annem de, babam da öğretmen. Her ikisini de üzdüğüm için pişmanlık duyuyorum” şeklinde konuştu.
Karakolda Ümit Özat ile arasında geçen konuşmalara da değinen Kahraman, konuşmasını şöyle tamamladı: “Ümit Özat, bana okul masraflarımı karşılamak istediğini söyledi. Kendisinin bu noktada göstermiş olduğu iyi niyetin farkındayım. Ümit Özat'ın özel bir üniversitede okuduğumun farkında olmadığını anladım. Ancak kendisinin bana bunu söylemesinin arkasında herhangi bir art niyet aramıyorum. Bu konu bence fazlasıyla abartıldı. Ancak bir kere daha vurgulamak isterim ki, benim Ümit Özat'tan herhangi bir beklentim yok. Buna zaten ihtiyacım da yok.”

Bunları da Beğenebilirsiniz