« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Özat’a büyük onur

Köln’deki futbol elçimiz, 250 seçkin spor adamının katılacağı panelde futbolun gelişimi ile ilgili konuşma yapacak.

İsa DEVEÇEKEN
SON GÜNCELLEME
ALMANYA Futbol Federasyonu Köln’deki futbol elçimiz Ümit Özat’a büyük bir onur verdi. Yaklaşık bir ay önce takımının deplasmanda oynadığı maçta fenalaşarak yere yığılan ve uzun süredir futboldan uzak kalan Ümit Özat, 250 seçkin futbol adamının katılacağı futbolun gelişimi ile ilgili panelde konuşmacı olacak. Futbola dönüp dönmeyeceği merakla beklenen ve tedavisini hızla sürdüren Ümit Özat, bu daveti alan ilk Türk futbolcusu unvanını elde etti.

Bundesliga’daki ilk Türk kaptan olma özelliğine sahip olan Ümit Özat, Dortmund’daki panelde futbolun gelişimi ile ilgili fikirlerini dile getirecek. Futbol yaşamını noktaladıktan sonra teknik direktör olmayı hedefleyen Ümit Özat, eski takım arkadaşı Pierre van Hooijdonk ile birlikte dün akşam Hollanda’da bir organizasyona katıldı. Yardıma muhtaç bir kız çocuğu için oynanan maçta Hooijdonk futbol oynarken, Ümit takımı sahaya çıkaran isim oldu. Tahlilleri devam eden Ümit Özat’ın sahalara dönüp dönmeyeceği iki hafta sonra netlik kazanacak.

Önümüzdeki günlerde ailesi ile birlikte Türkiye’ye gelmeyi planlayan Ümit Özat’a bazı televizyonlardan yorumculuk teklifi de geldiği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler