« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Milliler üzgün döndü

17. Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası play-off rövanş maçında deplasmanda Beyaz Rusya'ya 2-0 yenilerek, finallere çıkma hakkını kaybeden Türkiye Ümit Milli Futbol Takımı yurda döndü.

DHA
SON GÜNCELLEME

Sabaha karşı Atatürk Havalimanı'na dönen Ümit Milli Takım kafilesinde futbolcuların ve teknik heyetin üzgün olduğu görüldü. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener yaptığı açıklamada, daha iyi bir oyun ve netice beklediğini ancak maçı kazanmayı haketmediklerini ifade ederek, "İlk maçta kaçırdığımız gollerin, daha farklı bir netice elde edememenin bedelini ödedik. Maçın geneline bakıldığında hak eden taraf Beyaz Rusya'ydı. Onlara Avrupa Şampiyonası'nda başarılar diliyorum. Açıkçası bu maçı da kazanacağımızı düşünüyordum. Fakat futbolda bazen böyle şeyler oluyor. Bunlar doğal şeyler. Avrupa Şampiyonası'na gitmeyi çok arzulamıştık. Umarım bundan sonraki şampiyonalarda bu hedefe ulaşırız" dedi.

A Milli Futbol Takımı'nın bugün Estonya ile yapacağı maça da değinen Özgener, "Karşılaşma kolay olmayacak. Neticede deplasmanda oynayacağız. Elbette Estonya puan almak isteyecektir. Fakat biz de 3 puan almak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Hami Mandıralı da kaybettikleri için çok üzgün olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

"En iyi kadromuzu sahaya sürdük. Aslında bütün oyuncularımız kaliteli ve bunu sahaya yansıtıyorlar. Ancak bunu bugün yapamadık. İki tane uyduruktan gol yedik ve şampiyonayı kendi elimizle verdik. Bu kadar kaliteli kadronun daha iyi işler yapması lazımdı. Demek ki kendi evinizde oynadığınız zaman daha çok gol atmak lazımmış. Bunu burada bir kez daha gördük. Çok önemli bir şampiyonayı elimizden kaçırdık. Umarım futbolcularımız bu sonuçtan kendileri adına pay çıkarır. Bundan sonraki futbol hayatlarında daha güzel şeylere imza atarlar."

A Milli Takım'dan Ümit Milli Takım kadrosuna dahil edilen Serdar Kurtuluş ise ilk yarı çok kötü oynadıklarını vurgulayarak, "Onların da fazla pozisyonu yoktu aslında, ama 2 tane attıktan sonra geriye çekildiler. İki senedir emek veriyorduk. Kaybettiğimiz için üzgünüz" ifadesini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.