« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Korkmaz: Benim yılım olacak

Almanya 2. Lig'de mücadele eden Eintracht Frankfurt'ta forma giyen Ümit Korkmaz, ilk 11'de yer alıp tekrar takımını Bundesliga'ya yükseltmek istediğini söyledi.

İsa DEVEÇEKEN / FRANKFURT (DHA)
SON GÜNCELLEME

Eintracht Frankfurt'la yeni sezon hazırlıkları için Katar'a kampa giden Ümit Korkmaz, "Bu yıl benim yılım olacak. Eintracht'la Bundesliga'ya yükseleceğim. Takımın değişmezi olacağım ve Avusturya A Milli Takım formasını tekrar giyeceğim" dedi.

Eintracht Frankfurt'ta bu sezon istenileni veremeyerek yedeklikten kurtulamayan Ümit Korkmaz, çok iddialı olduğunu şöyle belirtti:
"Devre arasında daha iyi çalışacağım. Verilecek şansı iyi kullanacağım ve ikinci yarıya dönüşüm muhteşem olacak. Nasıl bir futbolcu olduğumu kanıtlamak istiyorum."

YILMADAN ÇALIŞIYOR

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Avusturya A Milli Takım formasıyla oynadığı futbolla dikkatleri üzerine çekerek o zaman Bundesliga 1'de yer alan Frankfurt'a transfer olan Ümit Korkmaz, son zamanlarda kadroya girememesini ise şanssızlığına bağlayıp, "Takım şu anda çok iyi gidiyor. Ama ben hiçbir zaman yılmadan çalışıp, verilecek şansı bekleyeceğim. Şans da alırsam nasıl bir futbolcu olduğumu kanıtlamak istiyorum" şeklinde konuştu.

Hedeflerinin Bundesliga 2'de şampiyon olup tekrar Bundesliga'ya dönmek olduğunu belirten Ümit Korkmaz, "Takım arkadaşlarımla birlikte teknik direktörümüz Armin Veh yönetiminde sezona daha iyi hazırlanmak için 10 gün Katar'da kamp yapacağız. Eintracht Frankfurt'un yeri Bundesliga 1 olmalıdır. 2. ligdeki misafirliğimiz sezon sonunda sonuda bitecek. Frankfurt taraftarıyla futbolcusuyla bunu hak etmektedir" dedi.

SAKATLIK ŞANSIZLIĞI

Frankfurt'ta geçen üç sezonda büyük şanssızlıklar sonucunda iki kez ayağı kırıldığı için bekleneni veremediğini belirten Ümit Korkmaz, sezonun ikinci yarısında ligde başka bir "Ümit" görüleceğini söyleyerek, "Bu sezon hem Frankfurt'ta hem de Avusturya milli takımında ilk 11'de oynayacağım" dedi.

Antrenör Armin Veh ise şöyle açıklama yaptı:
"Ümit Korkmaz bizim ikinci yarıdaki şampiyonluk yarışında önemli kozumuz. Ondan çok şeyler bekliyoruz. Avusturya A Milli Takım formasını EURO 2008'de başarıyla taşıyan Ümit Korkmaz, zaten EURO 2008'de ve sonrasında oynadığı Frankfurt'ta zaman zaman kalitesini gösterdi. Geçtiğimiz sezon kiralık olarak gittiği ikinci yarıda Bochum'un terfi maçı oynamasında önemli katkısı oldu. Bu sezonda oynadığı zamanlar verimli oldu."


Bunları da Beğenebilirsiniz