« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Karan'a kapılar kapandı!

Ümit Karan'ın eski kulübü Gençlerbirliği yöneticileri hakkındaki sözlerine, kırmızı-siyahlı yönetimden sert yanıt geldi. Kulüp basın sözcüsü Muammer Akyüz, "Ümit Karan bu davranışıyla ileride muhtemelen gelebileceği bir kulübe gelme şansını tümüyle kaybetmiştir” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Muammer Akyüz, yaptığı yazılı açıklamada, bazı gazetelerde Ümit Karan'ın yöneticiler hakkında yaptığı açıklamaları okuyunca inanmak istemediklerini belirterek, "Eğer bu sözler doğruysa, ona acımamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Ümit Karan Galatasaray'a transfer olduysa, bu onun Gençlerbirliği futbolcusu olmasından kaynaklanmıştır. Gençlerbirliği, nice Ümit Karanları yetiştiren şöhret eden ve Real Madrid dahil birçok kulübe futbolcu veren bir ekoldür. Ümit Karan, Gençlerbirliği'nden olaylı bir şekilde bile ayrılıp, şimdi büyük bir takımın kaptanlığını yapan futbolcuların eski kulübüne ve onun yöneticilerine karşı gösterdiği saygı ve sevgiyi görüp örnek almalıdır. Hele hele böyle bir kulübün yöneticilerine 'onlar adam değil' şeklinde çok çirkin bir ifade kullanmak Ümit Karan'ın ne hakkı ne de haddidir. Ümit Karan bu davranışıyla ileride muhtemelen gelebileceği bir kulübe gelme şansını tümüyle kaybetmiştir” dedi.

Muammer Akyüz, Ümit Karan'ın başarılarıyla anılmasını istediklerini, ancak kendisinin başka konularda ön plana çıktığına değinerek, “Kaliteli bir futbolcu olarak kendisinin Galatasaray'da başarılarıyla anılmasını isterdik. Oysa ki O İstanbul'da başka konularla ön plana çıktı. Maalesef bizim gibi tüm futbol kamuoyunu hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz