« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Karan'a 'efsaneden' övgü

“Eskişehirspor'un efsane kaptanı” diye anılan ve yeşil sahalardan sonra akademisyenliği seçip profesör olan Fethi Heper, takımın yeni kaptanı Ümit Karan'a “Gelecekte Eskişehirspor'u kurtaran adam olacak” övgüsünde bulundu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
AB Komisyonunun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn'nin yaklaşık 4 yıl önce ülkeye geldiğinde “Türkiye'yi 1971 yılında Finlandiya'nın FC Mikkelin Palloilijat ile Eskişehirspor karşılaşmasında 4 gol birden atan Fethi Heper sayesinde tanıdım” yönündeki sözleriyle genç kuşak tarafından da bilinen “Profesör” unvanına sahip Türkiye'deki tek profesyonel futbolcu olan Fethi Heper, Eskişehirspor Kaptanı Ümit Karan için övgü dolu sözler sarf etti.    

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nu kurup 9 yıl kurucu müdür olarak görev yapan ve 2003 yılından beri Maliye Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Heper, AA muhabirine, Eskişehirspor'un günden güne daha iyi bir performans sergileyeceğini belirterek, takımın taraftar desteğiyle iyi yerlere geleceğini kaydetti.

Eskişehirspor'un Süper Lig'deki çıkışının sürmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Heper, şöyle konuştu:

“Şu anda takım gayet iyi. İyi bir teknik direktörümüz, iyi bir takımımız var. Yakın zamanda Eskişehirspor patlama yaşayıp gerçek gücünü gösterecek. Takımın kaptanı Ümit Karan da gelecekte Eskişehirspor'u kurtaran adam olacak. Ümit'e çok güveniyorum. Ümit,
Eskişehirspor'un başarısına imzalar atacak. Ümit, takıma alışma döneminde olduğu için biraz sıkıntı yaşıyor. Kaptana biraz zaman tanımak lazım.”

“FETHİ HEPER ÜLKENİN EN İYİ GOLCÜLERİNDEN BİRİSİ”

Eskişehirspor'un takım kaptanı Karan da, Eskişehirspor'un büyük bir takım ve camia olduğunu belirterek, bütün futbolcu arkadaşlarının takımın başarısı için çalıştığını bildirdi.

Fethi Heper'in ülkedeki bütün forvet oyuncularının örnek aldığı bir kişi olduğunu anlatan Karan, şöyle devam etti:

“Fethi Heper, ülkenin en iyi golcülerinden birisi. Eskişehirspor'un unutamadığı, dillere slogan olmuş bir isim. Türkiye liglerinde iki kere gol kralı olan bir forvetin örnek alınması gerekir. Ben de Eskişehirspor'daki efsane isimler arasına girmek istiyorum. Es-Es taraftarının gönlünde yer yapmak için elimden geleni yapıyorum. Şu anda gol atamadığım için eleştiriliyorum, ancak benim gol atmam değil takımın kazanması daha önemlidir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler