« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Karan: İçimizden bir parça koptu

(A) Milli Futbol Takımı, Moldova ve Yunanistan ile yapacağı 2008 Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçlarının hazırlıklarını sürdürürken, milli futbolcular, Şırnak ve Diyarbakır'da şehit olan askerlerin ailelerine baş sağlığı diledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'nun Riva'daki Milli Takımlar Turkcell Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman öncesi Ümit Karan, Gökhan Ünal ve Necati Ateş, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ümit Karan, öncelikle şehit ailelerine baş sağlığı dilerken, “İçimizden bir parça koptu. Milli takım olarak galibiyetler alarak, moralleri yerine getirmek düşüncesindeyiz. İki önemli maçımız var. Bunları kazanıp, az da olsa moralleri yerine getirmek istiyoruz” diye konuştu.

Ümit, milli takımda iyi bir forvet hattının oluştuğunu, önlerindeki iki maçta da başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.
Gökhan Ünal da, Moldova ve Yunanistan ile zorlu maçlar yapacaklarını vurgulayarak, milli takıma ellerinden gelenin en iyisini yapmak için geldiklerini kaydetti. Şehit ailelerine baş sağlığı dileyen Gökhan, “Bu iki maçı da kazanıp, şehit ailelerine armağan etmek istiyoruz” dedi.
Öncellikle Moldova maçını düşündüklerini ifade eden Gökhan, “Şu anda bizim için önemli olan Moldova maçı. Bu maçı kazandıktan sonra Yunanistan maçını düşüneceğiz. Moldova'yı yenmek istiyoruz. Daha sonra da Yunanistan'ı yenerek grupta avantajlı duruma geçmek amacındayız” şeklinde konuştu.

Necati Ateş ise, uzun bir aradan sonra milli takıma dönmenin kendisine mutluluk ve onur verdiğini ifade etti.

Bu durumu en iyi şekilde değerlendireceğini kaydeden Necati, “Her futbolcunun milli takım beklentisi vardır. Ben bir yıl kadar ara verdim. Tekrar çalışıp, milli takım formasını giymek istiyordum. Fatih hocam da beni çağırdı. Çok mutluyum. Elimden geleni yapacağım” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz