Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Karan: Göndermek için fırsat kolladılar

Eskişehirspor'un yeni kaptanı Ümit Karan, Galatasaray Yönetimi'ne kırgın olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'na katılan Ümit, "Galatasaray sayesinde önemli bir yere geldim. Taraftar beni hala seviyor. Ama yönetim geçen sezonki sakatlıktan sonra bana sahip çıkmadı. Beni takımdan göndermek için fırsat kolladılar. Bu nedenle yönetime kırgınım" dedi.

Ümit, Eskişehirspor olarak ligde 5'inciliği Türkiye Kupası'nda ise final oynamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Sözlerine Eskişehir'de aradığı ortamı bulduğunu belirterek başlayan Ümit Karan, "Eskişehir'de mükemmel bir futbol atmosferi var. Taraftarlar beni büyük bir çoşkuyla karşıladılar. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Lige hazır olduğumuzu düşünüyorum. İlk maçımız deplasmanda Manisaspor'la... Galibiyetle başlayacağız" şeklinde hedeflerini açıkladı.

"İçimde müthiş bir futbol oynama arzusu var"

Kaptanlık görevinin kendisini çok mutlu ettiğini belirten deneyimli futbolcu, "Deneyimlerimizi takıma daha iyi yansıtmak adına kaptanlık görevi bana verildi. Ben de bu güvene layık olmak için elimden geleni yapıyorum. Bundan önce hiçbir şehirde buradaki kadar bir taraftar sevgisi görmedim. Taraftarımız inanılmaz bir güç... Sahamızda bu büyük gücü de kullanarak rakip takımların korkulu rüyası olacağız. Geçen sezon benim için şanssız bir sezon oldu. Takımı üst sıralara taşımak istiyorum. İçimde müthiş bir futbol oynama arzusu var. Bunu yeni takımımda başarıya dönüştüreceğim. Umduğumdan fazla gol atmak istiyorum. Türkiye Kupası'nda final, ligde ise ilk 5'e girmeyi amaçlıyoruz" dedi.

"Galatasaray'a değil, bazı kişilere kırgınım"

Geçen sezon başında çok ağır bir sakatlık geçirdiğini hatırlatan Ümit Karan, "Beni anlamalarını bekliyordum ama yönetimle yaşadığımız sıkıntılar beni çok yıprattı. Benim de hatalarım olabilir ama sakatlıktan çıkmıştım, sahip çıkmaları gerekirken "Bana takım bul" dediler. Sonrasında kopma noktasına geldik. Ben kalma konusunda ısrarcı oldum ama istediğimiz olmadı. Galatasaray taraftarı bana hala teşekkür ediyor. Ama yönetimden kimse bana teşekkür etmedi. Ben bir yerlere geldiysem Galatasaray sayesinde geldim. Dolayısıyla Galatasaray'a karşı bir kırgınlığım olamaz. Bazı kişilere kırgınım, ama Galatasaray'a karşı asla kırgın olamam" diyerek sözlerini tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz