GeriSpor Ümit Karan:Gerekirse futbolu bırakırım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ümit Karan:Gerekirse futbolu bırakırım


Kulübü Gençlerbirliği ile Galatasaray'ın transfer bedeli konusunda anlaşaşamasına rağmen sarı kırmızılı takımla idmanlara çıkmaya başlayan ve dün de Bulgaristan'ın Boreo Kulübü ile sözleşme imzalayan milli futbolcu Ümit Karan, "Ben artık Galatasaraylıyım. Hiç kimse beni bu formadan artık koparamaz. Bu uğurda gerekirse futbolu bile bırakabilirim." dedi.

Galatasaray'ın bir diğer milli futbolcusu Ümit Davala, kendisine ait "www.umitdavala.com" adlı internet sitesinde, Ümit Karan ile söyleşi yaptı. Ümit Karan, transferiyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, "Bu transfer bir yıl gecikmiş bir transfer. Geçtiğimiz sene başkanımız İlhan Cavcav, gitmek istediğimi söylediğimde, 'Sana bu sene çok ihtiyacımız var. Bir sene daha kal, önümüzdeki sene istediğin takıma gitmende bizzat ben kolaylık sağlayacağım' demişti. Bunun üzerine, çocukluğumdan beri hayalini kurduğum sarı-kırmızılı formayı giymeyi bir yıl ertelemiştim. Sezon sona erdiğinde, gönül rahatlığı ile tüm teklifleri geri çevirip, doğrudan Galatasaraylı yöneticilerle anlaştım. Aklımda en ufak bir soru işareti yoktu. Çünkü başkanımız bana söz vermişti. Ama, ben ve Galatasaray'la, anlaştığımızı açıkladığımızda, başkanımız 180 derecelik bir dönüşle, beni vermeyeceğini söylemeye başladı. Açıkcası şok oldum. Ben artık Galatasaraylıyım ve bu nedenle de kampa geldim. Gerekirse futbolu bile bırakabilirim bu uğurda. Hiçbir şey ve hiç kimse beni bu formadan artık koparamaz." dedi

Transfer sistemini çok yanlış bulduğunu ifade eden yıldız futbolcu, "Mal gibi alınıp satılıyorsunuz ve size fikriniz sorulmak istenmiyor. Bu, başta insan haklarına aykırı. Elbette bir sözleşme imzalandıysa, bu süre zarfında o kulüp için hizmet etmeye mecbursunuz. Ama ya sözleşmeniz bittiğinde. Bu sistem değişmeli. Zaten FIFA bu doğrultuda da karar aldı bile. Kulüpler para kazanamazmış. Avrupa'da futbol kulüpleri, artık insan ticareti yaparak değil, kendilerine bir sürü ekstra kaynak yaratarak para kazanıyorlar ve böyle zenginleşebiliyorlar" diye konuştu. (aa)


Yorumları Göster
Yorumları Gizle