Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ümit Bozkurt'tan ağır suçlama

Süper Lig’e veda eden Diyarbakırspor’un tecrübeli futbolcusu Ümit Bozkurt, “Yönetim, futbolcu, teknik direktör; elbirliğiyle takımı küme düşürdük” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda açıklama yapan Bozkurt, Güvenç Kurtar’ın takımın dinamikleriyle oynayarak, küme düşülmesinde büyük bir rol oynadığını belirtti; Bursaspor maçını kazanmaları durumunda, her şeye karşın, bugün Diyarbakırspor’un kümede kalmış olacağını söyledi. Yönetimin “Maçlara çıkmayız” söyleminin takım üzerinde güvensizlik oluşturduğunu dile getiren Ümit Bozkurt, Diyarbakırspor’un önde gelenlerinin ezilmişlik edebiyatını bırakmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

ELBİRLİĞİYLE DİYARBAKIRSPOR’U DÜŞÜRDÜK
Diyarbakırspor'un küme düşmesindeki suçluları sıralayan Ümit Bozkurt, "Yönetim, futbolcular, gelen teknik adamlar Diyarbakırspor’un kümede kalmaması için ellerinden geleni yaptılar. Hep beraber, elbirliğiyle Diyarbakırspor’u düşürdük. Olayları tek başına hakem hatalarına, yönlendirilmiş bir takım insanların çıkardığı olaylara bağlarsak işin içinden çıkamayız. Diyarbakırspor kurumsallaşamamış bir kulüp, gelen-giden yönetimlerin bir kulüp üzerinden beklentileri var. Oysa Diyarbakırspor, Diyarbakır’ın vitrinidir. Bu vitrini güzel sergilerseniz, güzel görünürsünüz." dedi.

GÜVENÇ KURTAR TAKIMIN DİNAMĞİYLE OYNADI KÜME DÜŞMEMİZDE ÇOK BÜYÜK SORUMLULUĞU VAR
Diyarbakırspor'u kısa bir süre çalıştıran Güvenç Kurtar'ı sert bir dille eleştiren Bozkurt, "Küme düşmemizde Güvenç Kurtar’ın da çok büyük bir payı var. Bazı olayları kişiselleştirdi. Takıma zarar verdi. Lider oyuncuları tasfiye etmeye çalıştı. Güvenç Kurtar çok başarısız bir sezon geçirdi. Diyarbakırspor’un dinamikleriyle oynadı. Takımın dengesi bozuldu." ifadelerini kullandı.

HEDEFİ YANLIŞ KOYDULAR, HAYALCİ DAVRANDILAR
Diyarbakırspor'a sahip çıkılmadığını vurgulayan Ümit Bozkurt, "Sivil toplum kuruluşları takıma sahip çıkmadı; kulüp sadece yönetime bırakıldı. Yönetim de iyi yönetemedi. Gelen teknik direktörler sorunları anlayamadılar. Futbolcular da sorunlar karşısında birleşemediler. Hedef, ligde kalma hedefi olarak belirlenseydi, ligde kalırdık. Gerçekçi davranılmadı, 5. 6. olmak gibi hayaller kuruldu." şeklinde konuştu.

YÖNETİMİN “MAÇLARA ÇIKMAYIZ” SÖYLEMİ GÜVENSİZLİK YARATTI
Yapılan bazı söylemlerin takımın kendine güvenini zedelediğini kaydeden deneyimli oyuncu, "Yaşanan olaylar, belki de uğranılan haksızlıklar, bunların sonucunda “maçlara çıkmayacağız” diye yapılan açıklamalar bizi hep güvensizliğe itti. Bursaspor maçının sadece bir futbol maçı olduğu gerçeği halka anlatılamadı. Halk bunu bir intikam maçı olarak algıladı. Biz Bursaspor maçını kaybetmeseydik, küme düşmezdik." dedi.

EZİLMİŞLİK EDEBİYATINI BIRAKSINLAR
Sözlerinin sonuna doğru sert ifadeler kullanan Ümit Bozkurt, "Diyarbakırspor’un önde gelenleri, ezilmişlik edebiyatını bırakıp, çok güçlü bir Diyarbakırspor oluşturmak için kararlı davranmalılar. Kurumsallaşma yönünde ciddi adımlar atılırsa ileride başarılı bir Diyarbakırspor olur. Ama mevcut düzen devam ederse, her sene birkaç kişinin üzerine yığarsanız bunu asansör takım olursunuz ki Vanspor’un, Malatyaspor’un, Elazığspor’un yaşadığını yaşarsınız. Bu da bölge için iyi olmaz." tespitini yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz