Gündem Haberleri

  Ümit Özdağ'dan MHP'ye kongre eleştirisi: Hayatta karşılığı yok

  AA
  08.04.2016 - 23:29 | Son Güncelleme:

  MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, "Şimdi olağanüstü kongre süreci yaşanacak. Gerçi genel merkezden 'Biz bu kongreyi yaptırmayacağız' şeklinde ilk tepkiler geldi. Fakat bunun hayatta bir karşılığı yok. Çünkü kongreyi genel merkez değil, mahkeme tarafından atanan kayyumlar gerçekleştirecek" dedi.

  Özdağ, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, MHP'de olağanüstü kongre sürecinin önünün mahkeme kararıyla açıldığını hatırlatarak, "Bunun için bir yandan büyük bir sevinç duyuyorum, öte yandan da bir burukluğu taşıyorum. MHP gibi 1965'ten bugüne 51 senelik büyük bir tarihi taşıyan partinin, kendi kaderiyle ilgili kararı yargıya bırakmadan kendisinin vermesi gerekiyordu" diye konuştu.

  Genel merkezin kongreyi yapmamakta direnmesi nedeniyle meselenin bu noktaya geldiğini anlatan Özdağ, şöyle devam etti:

  "Şimdi olağanüstü kongre süreci yaşanacak. Gerçi genel merkezden 'Biz bu kongreyi yaptırmayacağız' şeklinde ilk tepkiler geldi. Fakat bunun hayatta bir karşılığı yok. Çünkü kongreyi genel merkez değil, mahkeme tarafından atanan kayyumlar gerçekleştirecek. Keşke genel merkez de bu karar karşısında olgunluk gösterseydi. Dilerim yarın biraz daha soğukkanlı düşünürler ve mahkemenin aldığı karara, ülkücü iradenin tüzüğe uygun bir şekilde ortaya koyduğu isteğe boyun eğerler. Biz tüzüğümüze göre meşru bir talebi kabul etmeli ve kendi irademizle bunu yapmalıydık. Ancak Sayın Bahçeli mahkeme yolunu gösterdi ve karar vermesini istedi. Mahkeme de kararı verdi. Şimdi yapılması gereken şey mahkemenin verdiği karara saygı duymaktır."
  Genel merkezin bundan sonraki süreçte hukuk mücadelesini devam ettirebileceğine değinen Özdağ, "Dilerse bu işi yargıtaya götürebilir. Ancak ortaya çıkmış bir ülkücü irade var. Önemli olan mahkemenin kararı değil, ondan önce ortaya çıkan ve tüzüğün istediği sayının iki katı oranında bir imza olması. Bu arkadaşlarımız genel başkanı seçen arkadaşlarımızdır. Bu arkadaşlarımız beni MYK'ya seçen arkadaşlardır" ifadelerini kullandı.

  Etiketler: ümit özdağ
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı