İSTANBUL HABERLERİ

Ümit Boyner Kastamonu’da  üniversiteli gençlerle buluştu

DHA
27.04.2017 - 09:55Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL (DHA) - KASTAMONU İnci Kız Öğrenci Yurdu tarafından düzenlenen 4. İnci Kariyer Günleri kapsamında gençlerle buluşan Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, “İş Hayatında Başarı ve Girişimcilik” başlıklı konuşmasında gençlere başarı için bilim ve bilginin önemini anlattı, “Yeniliklere açık olmaktan, merak etmekten ve sürekli öğrenmekten asla vazgeçmeyin” dedi.

Öğrencilerin ilgi gösterdiği etkinlikte “İş Hayatında Başarı ve Girişimcilik” başlıklı bir konuşma yapan Ümit Boyner girişimciliğe bakışını, kişisel deneyimlerini ve tavsiyelerini öğrencilerle paylaştı ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

BİLGİYİ DOĞRU YÖNETEN BAŞARILI OLUR

Konuşmasına bilginin  ve sürekli öğrenmenin önemiyle başlayan Boyner, gençlere “Bilgi artık her yerde. Dünyanın tüm kitapları, videoları, eğitici materyalleri artık parmaklarınızın ucunda. Dünyanın en iyi üniversitelerinin kütüphanelerine, en donanımlı eğitmenlerin konuşmalarına, en başarılı kampanya ve proje fikirlerinin sunumlarına erişebiliyorsunuz” dedi. Günümüzde bilgiyi yönetebilen ve doğru şekilde hayata uygulayanların başarılı olabileceğine değinen Ümit Boyner gençlere; “Artık yaşadığınız yer ve coğrafya da bahane olmaktan çıktı. İster Urfa’da olun ister İstanbul’da ister Kastamonu’da ya da New York’ta, bilgiye ulaşım anlamında artık farketmiyor” dedi.

Gençler için bilgiden sonraki en önemli sermayenin ‘karakterleri’ olduğunu vurgulayan Ümit Boyner, “Aileniz çok zengin ya da çok fakir olabilir ancak hayatta başarılı olmak için en büyük sermayeniz önce karakteriniz, sonra da ilişkilerinizdir. Güvenilir, çalışkan, alçakgönüllü, cesur ve tutkulu olmak ve yaş ve konumu ne olursa olsun kendini geliştirmeye çalışmak, asla ‘oldum’ dememek sizi başarıya götürür” dedi.

BU COĞRAFYADAN ÇIKACAK YENİLİKÇİ FİKİRLER İÇİN BÜYÜK FIRSATLAR VAR

Boyner konuşmasına şöyle devam etti:

“Günümüzde pek çok yeni ve farklı meslek ortaya çıkıyor. Yeni teknolojiler ve yeni bakış açıları sayesinde yeni fırsatlar doğuyor. Bu fırsatları değerlendirmek için  kendinize bir konu, ilgilendiğiniz bir alan ya da bir beceri seçip bu konuda uzmanlaşmaya, kendinize bu alanda yatırım yapmaya çalışın. Örneğin seçtiğiniz fotoğrafçılık, tarım, ahşap işçiliği, belgesel filmcilik ya da metin yazmak olabilir. Bununla ilgili denemeler yapıp, iyi örnekleri inceleyip, online eğitimler alıp donanımınızı artırın. Bu coğrafyadan çıkacak yenilikçi, teknolojiyi kullanan uygulamaların dünyaya açılması için büyük fırsatlar var.  Neden bu alanlarda sizler liderlik yapmayasınız?"

GELİŞMİŞ TOPLUM OLMANIN YOLU ‘GİRİŞİMCİLİK’

Konuşmasında girişimcinin bir işi, bir girişimi organize eden, yöneten ve o işin risklerini bilip üstlenen kimse olduğunu vurgulayan Boyner “Girişimcilik olgusunun geliştiği toplumlar daha ileri ve daha müreffeh toplumlar olurlar. Sizin gibi genç ve dinamik insanların girişimcilik yönünü kuvvetlendirip teşvik ederek daha çok istihdam, daha çok iş ve üretim yapmamız mümkün. Sadece kendiniz için değil, çevreniz için de fayda sağlayacak iş fikirlerine imza atabilirsiniz” dedi.

EN ÖNEMLİSİ İYİ İNSAN OLMAK

Ümit Boyner sözlerini tamamlarken gençlere verebileceği en önemli tavsiyenin “İyi insan olmaya çalışmak” olduğunu belirtti. Boyner, “Kendiniz için, aileniz için, arkadaşlarınız için, çevreniz için, birlikte çalıştığınız insanlar için ama en çok da içinde yaşadığınız toplum ve dünya için “iyi insan” olmak, “iyi niyetli” olmak çok önemli. Buna eklemeniz gereken gayretli, bilgili ve farkında olmak” şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından öğrencilerle sohbet eden ve sorularını yanıtlayan Ümit Boyner Kastamonu Üniversitesi içinde yer alan Fazıl Boyner Sağlık Bilimleri Fakültesi’ni de ziyaret etti.

(FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Ümit Boyner Kastamonu’da  üniversiteli gençlerle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 09 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ümit Boyner Kastamonu’da  üniversiteli gençlerle buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı