ANTALYA HABERLERİ

Umem Beceri’10 Muhasebe Yardımcısı Kursu İş Sahibi Yapıyor

IHA
08.07.2015 - 15:51Son Güncelleme :

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI DAVUT ÇETİN, UMEM BECERİ'10 PROJESİ İLE İSTİHDAM SAĞLANACAĞINI SÖYLEDİ

IHA

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen UMEM Beceri’10 projesinin 50 işsiz genci daha Muhasebe Yardımcısı mesleğinde iş sahibi yapacağını söyledi.
Türkiye’nin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğunu belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi kapsamında mesleksiz gençlerin istihdamını sağlamak amacıyla, sektörlerden gelen talepler doğrultusunda "iş garantili" kurslar açmayı sürdüklerini kaydetti. Başkan Davut Çetin, Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın talebi ve işbirliği ile açılan "Muhasebe Yardımcısı" meslek kursunun 6 Temmuz Pazartesi günü 50 işsiz gencin katılımı ile Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda başladığını belirtti.
Başkan Davut Çetin, “Meslek öğretirken teorik eğitimlerde 25 TL, işbaşı eğitimlerde 38,48 TL ücret ödeniyor. Beceri’10 Projesi kapsamında meslek ve iş sahibi olmayan gençlerimizi sektörler tarafından talep edilen alanlarda mesleki bilgi ile donatıyoruz. Meslek kursları teorik ve işbaşı olmak üzere iki aşamadan oluşuyor. Yetiştirilmek üzere kurslara katılan gençlere teorik eğitim süresince 25 TL, işbaşı eğitimi süresince ise günlük 38,48 TL ücret ödeniyor. Ayrıca genel sağlık sigortaları da İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanıyor” dedi.
ŞİRKETLERE DE DESTEK VAR
Proje kapsamında istihdam sağlayan firmalara da önemli avantajların sunulduğunu hatırlatan Başkan Çetin, “İşbaşı eğitimini başarılı bir şekilde bitiren kursiyerleri istihdam eden firmalara sigorta prim teşviki sağlanıyor. Ayrıca 18-29 yaş arası erkekler ve tüm kadınlar için 42 ay süreyle (3,5 yıl), 30 yaş üzerindeki erkekler için 30 ay (2,5 yıl) süreyle Sigorta Primi İşveren Payı ödemeleri İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanıyor. Önümüzdeki süreçte sektörden gelen talepler üzerine meslek edindirmeye yönelik iş garantili kursları açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
UMEM BECERİ10’A DESTEK
Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Tevfik Fikret Küçükerciyes ise "UMEM Beceri’10 Projesi’nin ekonomideki sorunların doğru tespit edilip değerlendirilmesi sonucu ortaya çıkmış, başarılı ve arkasında güçlü bir ekibin olduğu bir projedir. Muhasebe Yardımcısı kursu sayesinde iş yerlerimizin personel ihtiyacını karşılamakla kalmayacak mesleğimize katkı sağlayacak işsiz gençlerimizi vasıflı bireyler olarak yetişmelerini sağlayacağız.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Umem Beceri’10 Muhasebe Yardımcısı Kursu İş Sahibi Yapıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Umem Beceri’10 Muhasebe Yardımcısı Kursu İş Sahibi Yapıyor haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:20
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı