Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Umarım Terim bu davayı tek başına üstlenir

Başarılı futbol adamının takıma yeni bir ruh kazandıracağına inandığını belirten Başbakan Erdoğan “TFF, Fatih Hoca’yı bu göreve getirmekle isabetli bir karar almıştır” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BREZİLYA’da gerçekleştirilecek 2014 Dünya Kupası’na katılabilmek için şansı azalan milli takımın başına dört maçlığına geçen Fatih Terim konusunda başbakan Recep Tayyip Erdoğan önceki akşam bir açıklama yaptı. Beyaz TV’te konuşan Başbakan Erdoğan, tecrübeli çalıştırıcının kendi talimatıyla göreve getirildiği konusuna açıklık getirip “Tabii iddia ispatla mükelleftir. Şunu çok açık ve net söylüyorum. TFF, Fatih Hoca’yı bu göreve getirmekle isabetli bir karar almıştır. Rahmetli Hasan Doğan’ın başkan olduğu dönemde Avrupa Şampiyonası heyecanla dolu oldu. Hatta şampiyonluğu kaçırdık. Fatih Hoca’yla Milli Takımımız’ın yeni ruh, yeni heyecan kazanacağına inanıyorum. Temenni ederim ki Fatih Hoca Milli Takımı tek başına üstlenir. Milli Takımı, üst seviyelere, yeni bir yapıyla ortaya çıkarır” dedi.

CAS, Beşiktaş ve F.Bahçe taraftarının cezasını onadı

Recep Tayyip Erdoğan ‘Tüzel kişilikler cezalandırılmamalı, varsa kişiler cezalandırılsın’ sözünü tekrarladı.

FENERBAHÇE ve Beşiktaş’ın Avrupa’dan aldığı men cezası hakkında da konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, “Bu konu hakkında durmaya gerek yok. Bu karardan geri dönüş mümkün değil. UEFA’nın kongresinde bir konuşmam vardı. Tüzel kişilikler cezalandırılmamalı, varsa kişiler cezalandırılsın diye konuştum. Ne yazık ki UEFA burada tüzel kişilikleri cezalandırmak suretiyle yani Beşiktaş’ın 20 milyon seyircisini aynı şekilde Fenerbahçe’nin 20-25 milyon seyircisini de bu şekilde cezalandırmıştır. Cas da aslen bunu onadı. Bunu doğru bulmuyorum, yanlış bir karar” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz